تاریخ امروز:۶ بهمن ۱۴۰۰

۵۰ درصد کارشناسان عدم تغییر چشمگیر شاخص کل را درست پیش‌بینی کردند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، روز جمعه هفته‌‌ گذشته، نظرسنجی باشگاه خبرنگاران جوان از ۱۰ کارشناس بازار سرمایه با موضوع پیش‌بینی بازدهی شاخص کل بورس و روند بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت انجام شد. سوال زیر به طور مشترک از کارشناسان پرسیده شد.

روند بازار سرمایه و بازدهی هفتگی شاخص کل در هفته آتی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

۱. مثبت. افزایشی

۲. بدون تغییر چشمگیر (نوسان کمتر از ۱ درصد)

۳. منفی. کاهشی

طبق نتیجه نظرسنجی ۴۰ درصد از کارشناسان اعتقاد به مثبت شدن شاخص کل (گزینه اول) در هفته‌ای که گذشت داشتند. ۵۰ درصد نیز معتقد بودند که شاخص در هفته‌ای که گذشت روندی بدون تغییر را طی خواهد کرد (گزینه دوم) و ۱۰ درصد باقی کارشناسان به منفی شدن شاخص کل بورس اشاره داشتند. نتیجه این نظرسنجی در تصویر زیر و مشروح نظرات کارشناسان از طریق لینک زیر قابل دسترسی است.

نتیجه نظرسنجی

درجا زدن شاخص کل نظر غالب کارشناسان است

شاخص کل ۱.۱ درصد افت کرد

در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، چهارشنبه ۲۶ آبان ماه شاخص کل بورس بر روی تراز یک میلیون و ۴۱۰ هزار واحدی کار خود را به پایان رساند.

نتیجه نظرسنجی

با گذشت یک هفته شامل ۵ روز معاملاتی از تاریخ ۲۹ آبان تا ۳ آذر ماه، در پایان معاملات روز چهارشنبه ۳ آذر، شاخص کل بورس به پله یک میلیون و ۳۹۴ هزار واحدی نزول پیدا کرد که این به معنی افت ۱.۱ درصدی شاخص کل بورس، در هفته‌ای که گذشت بوده است.

نتیجه نظرسنجی

بررسی نتایج نظرسنجی و عملکرد شاخص کل در هفته‌ای که گذشت نشان می‌دهد که ۵۰ درصد از کارشناسان، عدم تغییرات چشمگیر و نوسان جزئی شاخص کل بورس را درست پیش‌بینی کردند.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *