تاریخ امروز:۲ مرداد ۱۴۰۰

گامی بلند در جهت مدیریت بحران برداشته ایم

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، سحر تاج‌بخش رئیس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه مخاطرات طبیعی در داخل کشور همه‌ساله خسارات، تلفات، صدمات و لطمه‌های زیادی به جامعه می‌زنند، گفت: این در حالی است که سازمان هواشناسی کشور در سال‌های گذشته با اطلاعات و هشدارهایی که ارائه کرده، گام‌های مهمی در حوزه مدیریت استان‌ها برداشته‌ است.

او ادامه داد: بیشتر کشورهای خارجی اهمیت زیادی به این حوزه می‌دهند و سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در حوزه مدیریت انجام می‌دهند که در کشور ما هم پیش‌بینی و پیش‌آگاهی در حوزه بلاهای طبیعی برعهده‌ سازمان هواشناسی است که در این بخش سعی کرده با تمامی قوا و با استفاده از ظرفیت و اقدامات و کارشناسی‌های لازم را در این حوزه انجام دهد و این وظیفه را دارد که به بهترین شکل وظایف خود را انجام دهند.

تاجبخش بیان کرد: در کنار این موضوع رشد قابل‌ ملاحظه‌ای در حوزه فناوری و ارائه داده‌ها و اطلاعات برداشته‌ایم و ما توانسته‌ایم در حوزه هشدار از داده‌های موجود استفاده کنیم.

رئیس سازمان هواشناسی تصریح کرد: در تولید، تشخیص، پردازش و مدیریت آمایش‌ها هم کمک کرده‌ایم و امیدواریم با همکاری مشترک و در قالب تفاهم‌نامه چهار جانبه، بتوانیم از ظرفیت بزرگ کشور استفاده کنیم و آن را به سرانجام برسانیم.

او یاد آور شد: همانطور که می‌دانید هدف همه ما در مسئله بلایای طبیعی با دیدگاه تخصصی ما در موضوعات جوی و اقلیمی حفاظت از جان و مال مردم است. این هم افزایی کمک خواهد کرد که بتوانیم در این زمینه با نگاه مساعد وضعیت تولید هشدار‌ها را به سمت بهبود ببریم.

در حال تکمیل …

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *