تاریخ امروز:۲۹ مهر ۱۴۰۰

کارکنان آمازون و گوگل خواستار لغو قرارداد همکاری با ارتش صهیونیستی

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از هیل، بیش از ۳۰۰ تن از کارکنان آمازون و نزدیک به ۱۰۰ نفر از کارکنان گوگل با ارسال یک نامه سرگشاده ناشناس که در روزنامه گاردین به چاپ رسیده خواستارعدم اجرای طرحی به نام نیمبوس شده اند.

قرار است در قالب این طرح خدمات کلود به دولت و ارتش رژیم صهیونیستی ارائه شود. ارزش این قرارداد که در اوایل سال جاری میلادی منعقد شده به ۱٫۲ میلیارد دلار می رسد. در بخشی از این نامه سرگشاده آمده است: قرارداد یادشده در همان هفته ای منعقد شده که ارتش رژیم صهیونیستی به فلسطینیان در نوار غزه حمله کرد و نزدیک به ۲۵۰ نفر را کشت که بیش از ۶۰ نفر از آنها کودک بودند.

در ادامه این نامه تصریح شده: فناوری که شرکت های ما برای تامین آن قرارداد امضا کرده اند موجب تبعیض نظام مند و آواره کردن فلسطینیان توسط دولت و ارتش رژیم صهیونیستی به شکلی بی رحمانه تر و مرگبارتر می شود. خدمات کلود به صهیونیست ها کمک می کند تا داده هایی را از فلسطینیان به طور غیرقانونی جمع آوری کنند که می توان از آن برای سیاست گذاری هایی استفاده کرد که از نظر سازمان دیده بان حقوق بشر جنایت آپارتاید و تبعیض نژادی محسوب می شود.

کارکنان این شرکت قبلا هم به همکاری های دوجانبه با رژیم صهیونیستی اعتراض کرده بودند و گوگل قرارداد خود برای ردگیری افراد از طریق تصاویر پهپادها را با وزارت دفاع رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۸ لغو کرد. کارکنان آمازون هم قبلا از این شرکت خواسته بودند نرم افزارهای شناسایی چهره به نیروهای انتظامی صهیونیست نفروشد.

انتهای پیام/

https://thehill.com/policy/technology/576359-amazon-google-workers-call-for-termination-of-israeli-military-contractsاین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *