تاریخ امروز:۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

پایان ۳۴ سال انتظار ؛سوسیداد جنگ را برد و قهرمان شد

 

به گزارش ورزش سه ، دیدار پایانی فصل گذشته ۲۰۲۰-۲۰۱۹ کوپا دل‌ری به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا در آن زمان لغو و بامداد یکشنبه پس از حدود ۱۰ ماه وقفه برگزار شد.ابا نجام این دیدار حساس بین دو تیم ایالت باسک که همواره نبردهای مهم و خشنی دارند  مشخص بود که  هواداران افراطی دو تیم که با وجود برگزاری بازی بدون تماشاگر خود را به اطراف ورزشگاه “لا کارتوخا” شهر سویل رسانده بودند بارها با یکدیگر و نیروهای پلیس درگیر شوند .

 

 

 

رئال سوسیداد و باشگاه اتلتیک مایل بودند یک موقعیت تاریخی را تا آنجا که ممکن است به عقب برانند تا بتوانند فینال کوپا را در میان هواداران بازی کنند این شرم‌آور بود که این اتفاق نیفتاد اما به هرحال هزاران هوادار تیم آبی‌پوش امشب بدون توجه به بیماری و پاندمیک شب را بیرون از خانه خواهند گذراند.

 

 

در نهایت رئال سوسیداد موفق شد با تنها گل “مایکل اویارزابال” بازیکن ملی‌پوش اسپانیایی خود که در دقیقه ۶۳ از روی نقطه پنالتی به دست آمده به پیروزی یک بر صفر رسیده و برای سومین بار قهرمان جام حذفی شود.

 

 

 

این ضربه  پنالتی سرنوشت ساز ، کوپا دل ری را در دستان سفید و آبی‌های سوسیداد جای داد تا آنها خوشحالترین تیم امشب اروپا باشند

 

 

 

صحنه ای دیگر از فینال جام پادشاهی.چطور ممکن است زیر چنین بارشی فوتبال مسیر طبیعی خود را طی کند؟ البته این نبرد آبی و قرمز آنقدر به عقب کشیده شده بود که امشب باید زیر باران سنگ هم برگزار می شد!

 

 

 

این مسابقه حساسی بود که در سراسر دقایق آن نبردی بی امان میان بازیکنان دو تیم جریان داشت.جنگی برای یک جام نقره‌ای و که به سنت قدیمی‌ها باید برایش خون ریخت.

 

سوسیداد در حالی پس از ۳۴ سال فاتح کوپا دل‌ری شد که آخرین بار در سال ۱۹۸۷ قهرمان شده بود. بیلبائو هم برای پانزدهمین مرتبه در فینال شکست خورد تا انتظارش برای قهرمانی، ۳۷ ساله شود.

 

داوید سیلوا با مشارکت در پیروزی سوسیداد در فینال کوپادل‌ری بیستمین جام دوران بازیگری خود را در سن ۳۵ سالگی بدست آورد.

 

 

 

ایکر مونیان کاپیتان اتلتیک بیلبائو زمانیکه  هم تیمی هایش که به سمت تونل می رفتند ،  ایستاد و با چهره‌ای دمغ و درهم به تماشای کامل مراسم قهرمانی و جشن های رئال سوسیه داد ایستاد. همانطور که کاپیتان باید باشد !

 

 

هم اکنون بارسلونا با ۳۰ قهرمانی پرافتخارترین تیم این رویداد است و بیلبائو با ۲۳ قهرمانی در رتبه دوم قرار دارد.

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

ردیاب موتور سیکلت

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *