تاریخ امروز:۲۷ دی ۱۴۰۰

ویدئو|تولید محصولی دانش‌بنیان برای نجات خاک و کاهش ‏مصرف آب در کشاورزی

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، استفاده از این محصول که «کپسول جنگل» نام دارد باعث نجات درختان موجود از کم آبی و بهسازی خاک و افزایش ماده آلی خاک، افزودن جمعیت باکتری‌های مفید خاک و استفاده از گوگرد معدنی برای رفع قارچ در محیط ریشه می‌شود و درنهایت باعث نجات باغات و درختان از مشکل کم آبی و فرسایش خاک و ایجاد اشتغال پایدار و درآمد و تثبیت منابع آب و خاک وحفظ محیط زیست با احیا و کاشت انبوه درخت در سراسر کشور است.

با کاشت این کپسول در پای درخت هم مواد آلی و مغذی و کود موردنیاز درخت تامین میشود و هم تا چند برابر آب ذخیره سازی (بدلیل افزایش قابل ملاحظه ماده آلی خاک) و بنابر نیاز گیاه و درخت بصورت هوشمند (تبادل خاک و نیاز ریشه) دراختیار ریشه درخت قرار میگیرد. در این روش کمترین میزان ضربه و خسارت نسبت به چالکود به ریشه درخت وارد میشود (بدلیل حجم کم حفره قرارگیری کپسول ) و تعداد بیشتری از کپسول در نواحی مختلف ریشه و در بهترین مکان جهت هدایت ریشه و تبادل مواد مغذی و آب قرار می‌گیرد.

در ادامه ویدئویی را درخصوص محصول نوآورانه این شرکت دانش بنیان که به لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است و باعث افزایش راندمان تولیدات محصولات کشاورزی و باغی می‌شود، مشاهده می‌کنید:

 

 

 

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *