تاریخ امروز:۶ بهمن ۱۴۰۰

واکنش رئیس کمیسیون اروپا به سویه جدید ویروس کرونا

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد: «اتحادیه اروپا به زمان نیاز دارد تا  پیامدهای سویه جدید ویروس کرونا اومیکرون را  به طور کامل ارزیابی و خود را برای مقابله با آن آماده کند. به ویژه اکنون که فشار‌ها برای بالابردن نرخ واکسیناسیون بر روی این اتحادیه بیشتر شده است.»

سویه جدید اومیکرون برای اولین بار در آفریقای جنوبی کشف شد و اکنون در کشورهای اتحادیه اروپا مانند بلژیک، دانمارک، آلمان، ایتالیا و هلند وهمچنین کشورهای  استرالیا، بوتسوانا، بریتانیا، هنگ کنگ و فلسطین اشغالی شناسایی شده‌است.

اورسولا فون دلاین، در جریان بازدید از لتونی اذعان کرد که این  سویه جدید را جدی گرفته است.

او در یک کنفرانس خبری گفت: «ما می‌دانیم که در مسابقه‌ با زمان هستیم و دانشمندان و تولیدکننگان دارویی به دو تا سه هفته زمان نیاز دارند تا به تصویری کامل از شیوه جهش‌های سویه اومیکرون دست یابند.»

وی افزود:  «زمان باید صرف تمرکز بر اقدامات احتیاطی، به ویژه افزایش نرخ واکسیناسیون و تزریق دزهای یادآور شود، پیشنهادی که هفته گذشته در اتحادیه اروپا مطرح شد.»

رئیس کمیسیون اروپا اظهار داشت: «جهت‌گیری کلی ما امید برای بهترین‌ها و آماده شدن برای بدترین‌ها است. بالاترین اولویت در حال حاضر فاصله‌گذاری اجتماعی، کاهش تماس‌ها، واکسیناسیون و تزریق دزهای یادآور تا حدامکان می‌باشد.»

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *