تاریخ امروز:۵ مرداد ۱۴۰۰

همکاری مشترک تحقیقاتی میان متخصصان ایرانی خارج از کشور و دانشگاه‌ها

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی حسینی معاون توسعه سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری با اشاره به حضور متخصصان و محققان برجسته ایرانی مقیم کشورهای آلمان، انگلیس، اتریش، فنلاند، سوئد و ایتالیا در نشست «روش های همکاری جامعه علمی ایرانیان اروپا با ایران»، گفت: در این رویداد طرح‌ها و برنامه‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان ارائه می‌شود تا زمینه‌ای فراهم شود برای بهره‌مندی بیشتر از ظرفیت محققان و متخصصان ایرانی مقیم اروپا.

وی افزود: یکی از اهداف برگزاری این رویداد بررسی پیشنهادها و مدل‌های مختلف همکاری متخصصان و محققان ایرانی با مراکز علمی و فناوری کشور است. این رویداد با حمایت معاونت علمی و فناوری و همکاری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا برگزار می‌شود.

به گفته حسینی، تعریف پروژه‌های مشترک تحقیقاتی با دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخلی و کمک به حضور شرکت‌های دانش‌بنیان معرفی شده در بازارهای اروپایی از طریق ایجاد شرکت‌های مشترک و ریبرندینگ محصولات، از دیگر موضوعاتی است که در برگزاری این نشست مدنظر است.

معاون توسعه سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ادامه داد: محورهای اصلی برگزاری این رویداد نیز شامل «انجام پروژه تحصصی جایگزین خدمت»، «ارائه مشاوره به زیست‌بوم کارآفرینی ایران»، «جذب به عنوان هیات علمی در دانشگاه‌ها» و «برگزاری سخنرانی و کارگاه‌های تخصصی توسط متخصصان و کارآفرینان ایرانی مقیم اروپا» می‌شود.

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (connect.isti.ir) از سال ۲۰۱۴  با هدف  ایجاد ساز و کاری برای بهره‌مندی از دانش و تجارب ارزشمند محققان و متخصصان ایرانی خارج از کشور در قالب برنامه‌هایی همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، اساتید مدعو و معین، تاسیس شرکت فناور، برگزاری سخنرانی و کارگاه تخصصی و پروژه تخصصی جایگزین خدمت سربازی با تاکید بر مدل چرخش مغزها طراحی و اجرایی شده است.

مخاطبان این طرح شامل دانش آموختگان دوره دکترا از یکی از ۲۰۰ دانشگاه‌ برتر دنیا، اساتید یکی از ۲۰۰ دانشگاه‌ برتر دنیا و متخصصان و کارآفرینان فعال در یکی از موسسات شاخص علمی و فناوری یا شرکت‌های فناور خارجی هستند.

علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد می‌توانند امروز ۲۷ تیرماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۰ به اینجا مراجعه کنند.

 

انتهای پیام /

 


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

ردیاب خودرو

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *