تاریخ امروز:۲۸ دی ۱۴۰۰

نتیجه یک پژوهش: واکسن از مبتلایان علامت‌دار بیشتر محافظت می‌کند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، مقامات بهداشتی ایالات متحده روز جمعه شواهد بیشتری ارائه کردند مبنی بر اینکه واکسیناسیون محافظت بهتری در برابر کووید ۱۹ نسبت به مصونیت از عفونت قبلی ارائه می‌دهد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده در یک مطالعه جدید به این نتیجه رسید، افراد واکسینه نشده که ماه‌ها قبل آلوده شده بودند، پنج برابر بیشتر از افرادی که به طور کامل واکسینه شده بودند و عفونت قبلی نداشتند، به کووید ۱۹ مبتلا شدند.

مایک ساگ، متخصص بیماری‌های عفونی در دانشگاه آلاباما در بیرمنگام که در این مطالعه شرکت نداشت، گفت: «این داده‌ها به شدت نشان می‌دهند که واکسن‌ها در برابر کووید علامت‌دار محافظت بیشتری دارند».

این مطالعه داده‌های نزدیک به ۱۹۰ بیمارستان در ۹ ایالت را مورد بررسی قرار داد. محققان حدود ۷هزار بیمار بزرگسال را که امسال با بیماری‌های تنفسی یا علائمی مشابه علائم کووید۱۹ در بیمارستان بستری شدند، تحت بررسی قرار دادند.

حدود ۶ هزار نفر از آنها سه تا شش ماه قبل از اینکه در بیمارستان بستری شوند با واکسن های مدرنا یا فایزر واکسینه شده بودند. ۱۰۰۰ نفر دیگر واکسینه نشده بودند اما سه تا شش ماه قبل به کووید ۱۹ مبتلا شده بودند.

تست حدود ۵ درصد از بیماران واکسینه شده در مقابل حدود ۹ درصد از گروهی که واکسینه نشده بودند مثبت بود. محققان سایر داده‌ها، از جمله سن و میزان شیوع ویروس در نواحی مختلف را در نظر گرفتند تا محاسبه کنند که گروهی که واکسینه نشده بودند در معرض خطر بیشتری قرار داشتند یا خیر. این مطالعه بازتاب برخی تحقیقات قبلی است، از جمله مطالعاتی که سطوح بالاتری از آنتی‌بادی‌های ضد کرونا را در بیماران واکسینه شده نشان می‌دهد.

 متخصص بیماری‌های عفونی در دانشگاه آلاباما  می‌گوید: این گزارش اطلاعات مهمی برای والدین در زمانی ارائه می‌کند که دولت در حال آماده شدن برای گسترش کمپین واکسیناسیون کودکان  است.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *