تاریخ امروز:۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

نتایج یک نظرسنجی جدید: یک چهارم آمریکایی‌ها تمایلی به دریافت واکسن کرونا ندارند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از واشنگتن‌پست، نظرسنجی‌های سراسری دانشگاه کوینی‌پیاک آمریکا نشان می‌دهد، دست کم  ۲۷ درصد از آمریکایی‌ها تمایلی به دریافت واکسن  کووید ۱۹ ندارند.

براساس داده‌های منتشر شده از این نظرسنجی، افراد جوان‌تر تمایل کمتری برای واکسیناسیون دارند. همچنین ۶۸ درصد از آمریکایی‌ها قصد واکسیناسیون را دارند یا قبلاً آن را دریافت کرده‌اند اما بیش از یک چهارم افراد در نظرسنجی‌ها اظهار داشتند که قصد دریافت واکسن ندارند.

این نظرسنجی در حالی انجام می شود که داده‌های دولت نشان می دهد نیمی از بزرگسالان در ایالات متحده حداقل یک دز از واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده‌اند و تقریباً یک سوم آنها کاملاً واکسینه شده‌اند.

در میان یافته‌های نظرسنجی‌ها، افراد جوان و جمهوری‌خواه بیشترین تردید را برای تزریق واکسن دارند.

براساس این نظرسنجی، ۴۵ درصد از هواداران حزب جمهوری‌خواه تمایلی برای تزریق واکسن کرونا ندارند. علاوه بر آن، شماری از نمایندگان و سناتورهای جمهوری‌خواه نیز، محدودیت‌های پیش‌بینی شده برای مقابله با همه‌گیری کرونا را در تناقض با قانون اساسی و حقوق مدنی این کشور می‌دانند.

در میان بزرگسالان زیر ۳۵ سال، ۳۶ درصد اظهار داشتند که قصد واکسن زدن ندارند و این میزان بالاتر از  از درصد کلی که ۲۷ درصد بوده، است؛ این رقم همچنین بسیار بالاتر از ۱۰ درصد شهروندان سالخورده‌ای است که گفته‌اند هیچ نوع واکسنی را تزریق نمی‌کنند.

داده‌های این نظرسنجی با ارقام منتشر شده از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا مطابقت دارد که نشان می‌دهد بزرگسالان جوان تاکنون کمترین احتمال واکسیناسیون را داشته‌اند.

انتهای پیام/

https://www.news4jax.com/health/2021/04/19/poll-finds-27-of-americans-reluctant-to-get-covid-19-vaccine/

https://www.washingtonpost.com/nation/2021/04/21/coronavirus-covid-live-updates-us/


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

ردیاب خودرو

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *