تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

معرفی برنامه چفتک؛ همه‌چیز در امان است

تلفن همراه حالا در همه حال همراه ما است و کاربران بخش بزرگی از اطلاعات شخصی خود را در تلفن‌همراهشان ذخیره می‌کنند، در نتیجه محافظت از این اطلاعات و تلفن همراه اهمیت زیادی پیدا می‌کند. اپلیکیشن چفتک یکی از اپ‌های فعال است که می‌تواند در این زمینه به کاربران کمک کند. در ادامه‌ی این مطلب امکانات این اپلیکیشن را بررسی خواهیم کرد.

اپلیکیشن چفتک هشت قابلیت را در خود جای داده که یک به یک آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. اولین قابلیتی که در اپ به چشم می‌خورد گالری مخفی است که به کاربران کمک می‌کند تا بخشی از عکس‌های گالری خود را مخفی کنند. برای انجام این کار کافی است عکس مورد نظرتان را انتخاب کنید و گزینه مخفی کردن را انتخاب کنید. برای دسترسی به عکس‌های مخفی شده هم فقط باید به اپ مراجعه کنید و دیگر اثری از عکس در گالری نخواهد بود.

شاید به نظرتان این کار هم به اندازه کافی امن نباشد زیرا هر کسی می‌تواند با مراجعه به اپلیکیشن، عکس‌های مخفی شده را ببیند. برای این مسئله هم چاره‌ای وجود دارد. بخش قفل برنامه به شما اجازه می‌دهد تا برای هر اپلیکیشنی که در تلفن همراهتان وجود دارد رمز تعریف کنید.

علاوه بر اینکه می‌توانید برای اپ جفتک مانند سایر اپ‌ها یک قفل کلی تنظیم کنید، این امکان هم وجود دارد که برای هر بخش اپ به صورت جداگانه هم قفل بگذارید. با فعال کردن بخش فضول‌گیر، اگر کسی برای وارد شدن به برنامه‌های قفل‌شده رمز اشتباهی را وارد کند، برنامه از او عکس گرفته و ذخیره می‌کند.

بخش بعدی این اپلیکیشن، مرورگر مخفی است که به واسطه‌ی آن می‌توانید به صورت ناشناس و بدون باقی‌مانده تاریخچه از مرورگر استفاده کنید. البته این امکان در بیشتر مرورگرهای موبایل هم وجود دارد و با کمی گشت و گذار در مرورگر خود آن را پیدا می‌کنید.

تقریبا می‌توان گفت که برجسته‌ترین قابلیت اپلیکیشن چفتک، بخش دزدگیر است. برای پیشگیری از دزدیده شدن تلفن همراه در مکان‌های عمومی می‌توانید از دو گزینه محافظ شارژر و تکان دادن استفاده کنید که در صورت جدا شدن کابل شارژ و یا تکان دادن گوشی صدای بلندی پخش می‌شود تا شما را آگاه کند.

آپشن‌های گوشی‌یاب، قفل خودکار، تماس خودکار، آژیر خودکار و فرمت خودکار هم عموما وقتی به کار می‌آیند که تلفن همراه به سرقت رفته. در این موارد با ارسال یک کلمه‌ی مشخص به تلفن همراه می‌توانید موقعیت مکانی را دریافت کنید، به صورت خودکار با تلفن گم‌شده تماس بگیرید یا به صورت خودکار و از راه دور موبایل خود را قفل کرده یا فرمت کنید. بخش دزدگیر به درستی کار می‌کند و تمام امکاناتی که در این بخش نام برده شده‌اند واقعا فعال هستند و می توان به آن اعتماد کرد.

اگر می‌خواهید خود برنامه را مخفی کنید، دو راه دارید: اول اینکه آیکن برنامه را تغییر بدهید و دوم برنامه را به یک ماشین حساب تبدیل کنید. هر دو این امکانات در داخل برنامه قابل دسترس هستند اما به یاد داشته باشید که با تبدیل برنامه به ماشین حساب باید یک رمز عددی انتخاب کنید و برای ورود به برنامه عملیات ریاضی بنویسید که حاصل آن برابر با عدد رمز باشد. مثلا اگر رمز شما ۳۰ است باید عملیات ۲۰ + ۱۰ را اجرا کنید.

آخرین قابلیت اپلیکیشن، امکان پشتیبان‌گیری است که از تمام اطلاعات شما در اپ یک فایل پشتیبان تهیه می‌کند تا همه‌چیز در امان باشد. گاها در محیط برنامه تبلیغات نمایش داده می‌شوند اما به طوری نیست که مزاحم کاربران باشد و مشکل به خصوصی ایجاد نمی‌کند. در کل می‌توان گفت که قابلیت‌های ارائه شده در اپلیکیشن به خوبی عمل می‌کنند و مشکلی وجود ندارد.

چفتک
  • چفتک
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: شرکت ایده افزار پرتومهام
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۱۲ مگابایت

دانلود

کافه‌بازار

خرید اندروید باکس

ردیاب خودرو

محصولات لندر

فید

ردیاب لندر

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *