تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

مشکل سوخت رسانی تا فردا رفع می شود/ مردم نگران سهمیه کارت خود نباشند

در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

رضایی مدیر سامانه‌ هوشمند سوخت در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  با اشاره به اقدامات صورت گرفته از زمان شروع اختلال سامانه هوشمند سوخت اظهار کرد: در ابتدا بحث راه اندازی جایگاه بدون سهمیه بندی را آغاز کردیم که در این بخش بنابر تجربه سنوات گذشته در برخی مناطق حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد جایگاه ها را راه اندازی کردند که بنزین را با نرخ ۳ هزار تومان عرضه کنند.

وی افزود: از ابتدای شروع اختلال به موازات اشکالات فنی، سیستم فنی و نهادهای مرتبط در حال پیگیری موضوع هستند و همواره نیاز است تیم‌های عملیاتی در جایگاه حضور پیدا کنند تا نرم افزار جایگاه ها را بروز رسانی کنند تا سهم سهمیه بندی را برگردانند.

رضایی  با بیان اینکه تیم‌های عملیاتی بصورت ۲۴ ساعته برای رفع مشکل  استفاده از کارت های سوخت  در جایگاه حضور دارند، گفت:  هم اکنون عرضه سوخت بدون کارت هوشمند سوخت  در حال انجام است و  برای استفاده  از کارت هوشمند سوخت به ترتیب اولویت بندی پیش می رویم به طوریکه فردا تا ۸۰ درصد نرمال می شود و امیدواریم تا فردا وضعیت کشور به نرمال بازگردد.

این مقام مسئول اختلال اخیر را مربوط به مشکلات نرم افزاری دانست و گفت: این اتفاق نشان دهنده امنیت هوشمند سامانه سوخت است به طوریکه اگر کوچکترین ریسک امنیتی را تشخیص بدهد از کار می افتد و بنابر تجربه سنوات قبل برای اینکه اتفاقی در کارت سوخت سهمیه مردم نیفتد، به سرعت سامانه هوشمند از مدار خارج می شود که بنابر ویژگی خوب سامانه، مردم نگران سهمیه کارت خود نباشند. 

به گفته وی، علی رغم آنکه مشکلات سامانه را ۲۴ ساعته رصد می کنیم، اما مشکلات نرم افزاری قابل پیش بینی نیست و هم اکنون تیم های فنی به موازات برگرداندن سهمیه بندی در حال بررسی موضوع هستند که حتما راهکار دائمی برای جلوگیری از این اتفاقات را پیدا خواهیم کرد.

 مدیر سامانه‌ هوشمند سوخت  در پایان تصریح کرد: از هموطنان تقاضا داریم که در چنین شرایطی اخبار را از رسانه های رسمی دنبال کنند چرا که این مشکل در سیستم فنی کشور رخ داده است و در سیستم های حساس به دلیل سطوحی که باید لحاظ شود، این اتفاقات  رخ می دهد و به سرعت باید ایراد را پیدا کنیم و جلوی آن را بگیریم. مردم به هیچ عنوان نگران سهمیه نباشند و اخبار منفی در فضای مجازی را دنبال نکنند.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *