تاریخ امروز:۳۱ خرداد ۱۴۰۰

فراخوان طراحی و ساخت الکترودهای عصبی توسط فناوران ایرانی ‌

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این فراخوان برای تامین نیاز حوزه علوم و فناوری‌های اعصاب و شناختی، تولید الکترودهای عصبی ایران‌ساخت توسط شرکت‌ها و مراکز پژوهشی که بتوانند نیازمندی‌های مراکز پژوهشی فعال داخل کشور در این عرصه را رفع کنند، اعلام شده است.

اولویت‌های حمایتی

ویژگی‌های مورد نظر در این فراخوان، مبتنی بر نیازهای کنونی مراکز علمی در کشور است و طرح‌هایی که از این ویژگی‌ها برخوردار باشند، مورد پذیرضش و بررسی قرار می‌گیرند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تولیدات پیشنهاد شده در این فراخوان، ویژگی زیست‌ سازگاری است که احتمال ایجاد مشکل برای بدن را به حداقل می‌رساند همچنین استحکام مکانیکی و  سبک بودن در کنار مقاومت در برابر خوردگی از دیگر اولویت‌های طرح‌های ارائه شده به شمار می‌رود.

همچنین امکان تثبیت موقعیت بر روی بافت در صورت نیاز و سازگاری با سیستم‌های تجاری ثبت و تحریک موجود در داخل کشور و به ویژه درگاه‌های اتصال، از موارد دارای اهمیت در طراحی و ساخت الکترودهای یادشده است.

علاوه بر بررسی سابقه شرکت و هسته پژوهشی، جزئیات ویژگی‌های ارائه شده و هزینه در نظر گرفته شده برای ساخت الکترودها به همراه مبلغ پیش پرداخت مورد نظر برای شروع کار، مدت زمان آماده شدن و تحویل به ستاد و همچنین نحوه تضمین در خصوص اتمام پروژه نیز از اولویت‌های حمایتی است.

ارائه کنندگان طرح باید بتوانند مدارک کافی را برای انجام موفقیت آمیز آزمایش‌های الکتریکی و حیوانی با الکترود طراحی شده ارائه کنند. پس از داوری اولیه پروپوزال‌های دریافتی، تیم‌های حاضر در مراحل بعد، باید در آزمایشگاه‌های علوم اعصاب مورد تایید و تحت نظارت کارشناسان ستاد، آزمایش‌های حیوانی مربوط به الکترودهای خود را انجام دهند.

حمایت دریافت تاییدیه‌ها

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در حوزه دریافت کد اخلاق برای انجام آزمایش‌های حیوانی، حمایت و همکاری‌های لازم را صورت خواهد داد.

براساس این فراخوان بخشی از مبلغ مورد نظر قرارداد، به عنوان حسن انجام کار، پس از ارائه شواهد آزمایش‌های الکتریکی و حیوانی مورد نظر به همراه اطمینان از بحث اتصال به سیستم‌های ثبت و تحریک تجاری موجود در کشور پرداخت خواهد شد.

در این فراخوان تاکید شده است  پروپوزال ارسالی باید حاوی اطلاعاتی نشان دهنده توانمندی و اشراف مجری به فرایند ساخت، آزمایش‌های الکتریکی و حیوانی باشد.

شرکت‌های مهندسی و هسته‌های پژوهشی که در این رقابت حضور خواهند یافت، می‌توانند تا تاریخ ۱۵ تیر ۱۴۰۰، به ارائه پروپوزال‌های مجزا برای ساخت الکترودهای ثبت، تحریک، و یا هر دو مورد از طریق سایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام کنند.

هرگونه پرسش در خصوص فراخوان طراحی و ساخت الکترودهای ثبت سیگنال‌های عصبی و تحریک سلول‌های عصبی باید به ایمیل گروه پژوهش، فناوری و زیرساخت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی ارسال شود.

 

 

انتهای پیام/


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

ردیاب خودرو

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *