تاریخ امروز:۲۴ مهر ۱۴۰۰

علت اختلال در پذیرش مسافر پرواز‌های بامداد ۱۸ مهر چه بود؟

یک مقام مسئول در فرودگاه امام خمینی پاسخ داد؛

صالحی مدیرکل دفتر روابط عمومی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه در پی بروز اختلال در ارتباط بین المللی یکی از سوییچ‌های شرکت مخابرات، ارتباط شبکه SITA دچار اختلال شد گفت: این رویداد منجر به بروز مشکل در فرآیند پذیرش مسافر توسط شرکت‌های هواپیمایی کاربر این شبکه شد.

وی ادامه داد:همزمان با آغاز بررسی و رفع ایراد این ارتباط، فرآیند پذیرش مسافر توسط شرکت‌های هواپیما از طریق راه ثانویه فعال شد.

صالحی توضیح داد: شرکت‌های هواپیمایی امارات و قطر باتوجه به دستورالعمل‌های داخلی خود از شبکه اینترنت بین الملل استفاده نموده و اقدام به پذیرش مسافر کردند؛ اما برطبق دستورالعمل شرکت هواپیمایی ترکیش، مسافرین این شرکت بصورت دستی پذیرش شده که این نوع پذیرش باتوجه به محدودیت‌های موجود برای مسافرین ترانزیتی موجب از دست دادن پرواز‌های دوم شد.

او بیان کرد: همچنین باتوجه به اختلالات رخ داده، خدمه پرواز هواپیمایی ترکیش دچار محدودیت پروازی شده و با هماهنگی‌های صورت پذیرفته تا زمان ورود خدمه پروازی جایگزین مسافرین به هتل فرودگاهی انتقال پیدا کردند.

مدیرکل روابط عمومی شهر فرودگاهی اظهار کرد: همزمان با آغاز پذیرش مسافر از طریق راه ثانویه، فرآیند رفع ایراد ارتباطی شبکه سیتا توسط شرکت مخابرات و همچنین شرکت سیتا در دست اقدام قرار گرفت تا هرچه سریعتر اتصال به شبکه سیتا بطور کامل محقق شود.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *