تاریخ امروز:۱۵ مرداد ۱۴۰۰

شیر برقی گاز هوشمند

به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، شیرهای برقی گاز از قطعاتی ساخته شده اند که تکانه های الکتریکی دریافت و سپس این تکانه ها را به حرکات مکانیکی تبدیل می­ کنند. هنگامی که یک ضربه الکتریکی دریافت می ­شود، توسط شیر برقی گاز، شیر را باز یا بسته می­ کند. بنابراین جریان گاز را به داخل محفظه یا از طریق یک خط کنترل می­ کند.

برنامه های کاربردی برای شیرهای برقی گاز

از شیر برقی گاز می ­توان در بسیاری از موارد مانند مصارف تجاری و مسکونی نیز استفاده کرد. مصارف تجاری شیرهای برقی گاز به طور کلی شامل هرگونه دستگاه پنوماتیک است که از فشار گاز برای جا به جایی قطعات خود استفاده می­ کند. تاسیسات تولیدی ممکن است از شیرهای برقی برای کنترل حرکت گازهای مورد استفاده در فرایندهای تولید خود استفاده کنند. دریچه های برقی گاز برای کنترل جریان گاز از طریق ماشین یا در دیگ بخار یا کاربردهای گرمایش صنعتی، با ترجمه تکانه های الکتریکی استفاده می­شود. در واقع این تکانه ها دریچه را باز و بسته می ­کنند.

دریچه های برقی گاز که در طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی و مسکونی وجود دارد، متناسب با نیازهای مختلف صنعت تولید می­ شوند. در حالی که شیرهای برقی گاز کم فشار، متناسب با کاربردهای عمومی تر ساخته می ­شوند، دریچه های فشار بالا به همراه شیرهای برقی گاز ساخته شده برای محیط های ATEX در دسترس هستند.

برنامه های مسکونی شامل شیرهای برقی است که در داخل کوره ها استفاده می ­شود. آن‌ها هنگام روشن شدن گاز کنترل و توسط چراغ خلبان مشتعل می ­شوند تا گرما ایجاد کنند. وسایل نقلیه ای که با گاز طبیعی کار می­ کنند از دریچه های برقی برای کنترل جریان گاز به داخل سیلندرهای موتور نیز استفاده می­ کنند. در حالی که خشک کن‌های لباس با گاز دارای دریچه های برقی برای کنترل جریان گاز به داخل خشک کن هستند که به جلوگیری از آتش سوزی یا مسمومیت با گاز کمک می ­کنند.

کاربرد های شیر گاز هوشمند

سلونوئیدهای گازی در کاربردهای مختلفی از جمله موقعیت های تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می­ گیرند. ماشین آلات پنوماتیک برای جا به جایی قطعات ماشین آلات، اغلب از یک شیر برقی گاز استفاده می ­کنند. به همین ترتیب، تاسیسات تولیدی از شیرهای برقی برای کنترل حرکت گاز در یک فرآیند تولید استفاده می­ کنند.

 

شیر برقی هوشمند ضد انفجار

این شیر ها بر طبق مکانیسم سلونوئید کار می­ کنند و در واقع خارج از مسیر گاز است که حتما باید یک جریان ۱۲ ولتی به آن داده شود. از نظر ایمنی، این شیر ها بسیار مورد اطمینان هستند. قابلیت نصب به صورت عمودی یا افقی را دارند و روی آن ها فلشی تعبیه شده است که جهت خروج گاز را نشان می­ دهد که باید جهت جریان گاز را در جهت فلش وصل کنید.

شیر های برقی شات آف

هنگام وقوع زلزله یکی از مهم ترین نگرانی های ما خطرات ناشی از گاز شهری است که این شیر ها این مشکل را از بین برده اند. با سنسور لرزشی که بر روی آن ها تعبیه شده است به هنگام زمین لرزه، این سنسور ها فعال می­شوند و جریان گاز را قطع می­ کنند.

در دو دسته مکانیکی و برقی تقسیم بندی می­ شوند و در بسیاری از کشور ها نصب این شیر ها جزو ملزومات است.

به طور کلی دو نوع شیر برقی هوشمند داریم :

  • شیر برقی گیربکسی: استفاده از این شیر به نسبت آسان است و با یک ولتاژ ۱۲ ولتی شیر دستی را باز و بسته می­ کند.
  • شیر برقی سلنوئیدی: برای قطع و وصل کردن مسیر گازها یا مایعات از این شیر که به سیستم مکانیکی استفاده می­کنند، به کمک جریان برق دریچه دیافراگم را باز و بسته می­کند و عمل قطع جریان را انجام می ­دهد.

شیر برقی گاز هوشمند مدل GEEKLINK

به راحتی بر روی همه شیرها نصب می ­شود و به مشترکین این امکان را می ­دهد تا شیر گاز خود را به صورت برقی وصل یا قطع کنند. باز و بسته کردن شیر توسط یک رله که بر روی شیر نصب شده انجام می ­شود. شما به راحتی می­ توانید با کمک یک گوشی هوشمند این کار را در هرجایی که باشید انجام دهید. یک ریموت نیز برای آن ها در نظر گرفته شده است که با کمک آن دستورات خود را به شیر انتقال می ­دهید. همچنین این ربات بازویی قابلیت نصب بر روی شیر های آب را دارد و  به سادگی می توانید آبیاری فضای سبز را نیز هوشمند کنید.

محتویات شیر برقی بازویی گاز :

موتور شیر بازویی

آداپتور  برق

رله فرمان قطع و وصل

ریموت کنترل

بست نصب شیرگازی بر روی لوله گاز

شرکت ای شاپ صنعت در زمینه تامین تجهیزات ابزار دقیق، طراحی و مشاوره پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی و سایر صنایع کشور فعالیت گسترده دارد. شکا عزیزان جهت خرید شیر برقی گاز، رگلاتور و یا هر گونه تجهیز دیگر می توانید از طریق کارشناسان مجرب با شماره تلفن های ۸۸۷۴۶۶۶۳-۰۲۱ و ۸۸۷۴۶۶۶۴-۰۲۱ تماس گرفته و از مشاوره تخصصی این مجموعه بهره مند شوید.

 

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *