تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

داورزنی: برنامه ما حضور در جمع ۴ تیم برتر جهان است

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، فدراسیون والیبال آرمان‌های خود تا پایان سال ۲۰۲۴ را رسانه‌ای کرد که قرار گرفتن در بین چهار تیم برتر المپیک پاریس و قهرمانی مردان جهان روسیه از جمله آنان است.

 

قهرمانی و کسب مدال طلای مردان آسیا در سال ۲۰۲۱ نخستین آرمان این دوره چهار ساله است که شهریورماه سال جاری در توکیو به دست آمد. قرار گرفتن در بین چهار تیم برتر المپیک پاریس و قهرمانی مردان جهان روسیه از مهمترین آرمان‌ها در گروه مردان است.

همچنین صعود به جمع چهار تیم برتر مسابقات قهرمانی زنان آسیا ۲۰۲۳ و صعود تیم‌های ملی ساحلی ایران به بازی‌های المپیک پاریس از دیگر آرمان‌های مهم والیبال در گروه زنان و ساحلی است. فهرست آرمان‌های والیبال ایران از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۴ بر اساس انتظارات و اولویت‌های تعیین‌شده به شرح زیر است:

 

مدال طلای مسابقات قهرمانی مردان آسیا ۲۰۲۱
مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲
صعود به جمع چهار تیم برتر مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ (برای نخستین مرتبه در تاریخ)
مدال طلای مسابقات قهرمانی مردان آسیا ۲۰۲۳
صعود به جمع چهار تیم برتر مسابقات جام جهانی ۲۰۲۳ (برای نخستین مرتبه در تاریخ)
صعود به جمع چهار تیم برتر بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ توکیو (برای نخستین مرتبه در تاریخ)
صعود به جمع چهار تیم برتر مسابقات قهرمانی زنان آسیا ۲۰۲۳ (برای نخستین مرتبه در تاریخ)
صعود والیبال ساحلی به بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ (برای نخستین مرتبه در تاریخ)

محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال در خصوص تدوین آرمان‌های والیبال ایران تا پایان سال ۲۰۲۴ اظهار داشت: قرار نیست که بدون آرمان و بدون هدف مشخص حرکت کنیم. برای برنامه‌ریزی و هم‌راستا کردن نیروها نیاز به هدف‌گذاری و تعیین مسیر داریم.

 

رئیس فدراسیون والیبال افزود: از ابتدای حضور در فدراسیون والیبال آرمان‌هایی مثل حضور در لیگ جهانی یا قهرمان شدن در آسیا و بازی‌های آسیایی تعیین کردیم که در زمان خودش به‌ زعم اهالی والیبال، دست‌نیافتنی و باورنکردنی بود، ولی با هدف‌گذاری، استفاده از پتانسیل و نیروی خاموش موجود در والیبال، برنامه‌ریزی و صرف فعل خواستن، این مسیر دشوار را پیمودیم تا جایی که اینک حضور والیبال ایران در سطح اول والیبال جهان به یک باور عمومی بدل شده است.

 

وی گفت: طبیعی است برای ادامه راه، هم باید برای حفظ افتخارات گذشته و همچنین صعود به قله‌های فتح‌نشده تعیین مسیر کنیم و به سوی تحقق آنها قدم برداریم. به همین جهت برای سال‌های آینده چشم‌اندازی را ترسیم می‌کنیم که انتظار داریم در موقعیت‌های مختلف، والیبال ایران در چه جایگاهی قرار داشته باشد.

رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: طبیعتا در خصوص تیم ملی مردان حفظ عنوان قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی برای فدراسیون ملاک عمل است و حرکت به سمت قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر جهان و المپیک اصلی‌ترین برنامه خواهد بود. همچنین در بخش زنان هم مهم‌ترین هدف رسیدن به جمع چهار تیم برتر آسیاست تا پس آن به حضور درخشان در عرصه جهانی چشم داشته باشیم.

 

وی درباره اولویت فدراسیون در رده‌های پایه گفت: در هر دو بخش زنان و مردان اولویت والیبال در تیم‌های پایه، تولید بازیکن برای تغذیه تیم‌های ملی بزرگسالان است تا با پشتوانه‌سازی، حرکت تیم‌های بزرگسالان ایران در مسیر کسب موفقیت‌ دچار اختلال نشود.

 

داورزنی در پایان تصریح کرد: در والیبال ساحلی هم بعد از کسب قهرمانی رده‌های سنی در آسیا، پتانسیل حضور درخشان در مسابقات جهانی و همچنین صعود به المپیک را در این بخش می‌بینیم که هدف‌گذاری فدراسیون تحقق این اهداف است.

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *