تاریخ امروز:۲۳ خرداد ۱۴۰۰

خیز شهباز به سمت یک رکورد هیجان انگیز 

به گزارش “ورزش سه”، سجاد شهباززاده، مهاجم تیم سپاهان با زدن ۱۵ گل تا پایان هفته هفدهم، در صدر جدول گلزنان لیگ برتر ایران قرار دارد. این در حالی است که شیخ دیاباته، مهاجم استقلال تهران فصل گذشته با زدن همین تعداد گل به عنوان آقای گلی لیگ برتر فوتبال ایران دست یافته بود.

 

عنوان آقای گلی لیگ هجدهم هم را نیز کی روش استنلی و لوسیانو پریرا با زدن ۱۶ گل به صورت مشترک کسب کرده بودند. طی پنج فصل اخیر و بعد از لوسیانو ادینیو که با ۲۰ گل آقای گل لیگ چهاردهم شد، بهترین گلزنان لیگ برتر، با تعداد گل هایی کمتر از ۲۰ به این عنوان دست یافته اند.

 

عملکرد سجاد شهباززاده اما به گونه ای است که به نظر می رسد بعد از پنج فصل بار دیگر شاهد آقای گل شدن بازیکنی خواهیم بود که تعداد گل هایش بیش از ۲۰ باشد؛ البته اگر مهاجم سپاهانی ها بتواند در ادامه نیز همین روند گلزنی را ادامه دهد.

 

 

مهمتر از این موارد، یک هدف هیجان انگیز هم پیش روی مهاجم سپاهانی ها قرار دارد. سجاد شهباززاده می تواند با تداوم همین روند گلزنی اش، به عنوانی دیگر هم دست پیدا کند؛ عنوانی که در حال حاضر در اختیار رضا نوروزی است؛ نوروزی در فصل ۹۰-۸۹ موفق شد با زدن ۲۴ گل با پیراهن فولاد خوزستان آقای گل شده و آقای گل، آقای گل های ادوار لیگ لقب بگیرد.

 

برای رسیدن به این عنوان، سجاد شهباززاده نیاز به زدن حداقل ۱۰ گل دیگر دارد. او این تعداد گل را باید در ۱۳ بازی آینده تیمش به ثمر برساند؛ چیزی که با توجه به آمار فعلی سجاد، اتفاقی دور از دسترس نیست و او می تواند با حفظ ریتم گلزنی فعلی اش به این مهم دست یابد.

 

 

رتبه بندی آقای گل هایی که بیشترین گل را در یک فصل زده اند به شرح زیر است:

 

۱-  رضا نوروزی – فولاد : (فصل ۹۰-۸۹ با ۲۴ گل زده)
۲-  رضا عنایتی – استقلال، آرش برهانی و کریم انصاری فرد سایپا: (فصل های ۸۵-۸۴ ، ۸۸-۸۷ و ۹۱- ۹۰ با ۲۱ گل زده)
۳-  رضا عنایتی – استقلال و لوسیانو ادینیو – تراکتور: (فصل های ۸۴-۸۳ و ۹۴-۹۳)

 

احمد خلیلی

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

ردیاب موتور سیکلت

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *