تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

حکمرانی مجازی| قوانین کشورهای اروپایی در حوزه فناوری یکدست می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، قرار است دو مجموعه پیش نویس قوانین برای بحث در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا به کار گرفته شود و این در حالی است که نظرات کشورهای اروپایی در مورد نحوه برخورد درست با انحصارطلبی شرکت های فناوری آمریکایی با یکدیگر تفاوت دارد.

بر اساس قانون اول موسوم به بازارهای دیجیتال فهرستی از بایدها و نبایدها در مورد شرکت های کنترل کننده داده و نحوه دسترسی به پلتفرم های آنها در نظر گرفته خواهد شد. از جمله این شرکت ها می توان به آمازون، اپل، آلفابت که گوگل زیرمجموعه آن است و فیس بوک اشاره کرد.

مجموعه قوانین دوم موسوم به قانون خدمات دیجیتال (DSA) شرکت‌های فناوری را ملزم می‌کند تا برای مقابله با محتوای غیرقانونی در پلتفرم‌های آنلاین خود تلاش بیشتری انجام دهند. تخلفات آنها می تواند منجر به جریمه های سنگین شود. در حال حاضر بر سر بخش عمده ای از محتوای قانون مذکور توافق شده و اختلافاتی در مورد نحوه قانون گذاری پلتفرم های بزرگ آنلاین باقی مانده است.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا، قانونگذاران اتحادیه اروپا و کمیسیون اروپا باید قبل از تصویب قوانین مذکور، اختلافات خود را در مورد جزئیات آنها برطرف کنند.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *