تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

حکمرانی مجازی| بررسی امنیتی انتقال داده های کاربران چینی به خارج از این کشور

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، اداره فضای سایبری چین با صدور بیانیه ای اعلام کرد پیش نویس قانونی را آماده کرده که به موجب آن در صورتی که داده‌های شرکت‌ها توسط اپراتورهای مسئول «زیرساخت های حاوی اطلاعات حیاتی» جمع‌آوری و تولید شود و در زمان ارسال به خارج از کشور حاوی اطلاعات مهم باشند، الزام بررسی امنیتی برای این شرکت‌ها نیز اعمال خواهد شد.

شرکت هایی که قصد دارند اطلاعات حساس بیش از ده هزار نفر را به خارج از کشور بفرستند نیز باید کنترل ها و بررسی های امنیتی را انجام دهند. پیش نویس این قانون تا ۲۸ نوامبر نهایی خواهد شد و سپس اجرایی می شود.

در پیش نویس یادشده جزئیات اسنادی که باید برای کنترل های امنیتی ارائه شوند نیز مشخص شده و این روند باید ظرف ۴۵ روز تکمیل شود. اما در شرایط پیچیده این رقم به ۶۰ روز افزایش می یابد. هر کنترل امنیتی نیز حداکثر برای دو سال اعتبار دارد.

ماه گذشته، وزارت صنعت چین پیش‌نویس قوانینی را با هدف تقویت قانون جدید امنیت داده منتشر کرد. در این قوانین تعاریف داده‌های «هسته‌ای» و «مهم» که برای انتقال‌های بین‌مرزی باید تأیید شود، ارائه شده است.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *