تاریخ امروز:۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

حمایت فیفا از یوفا؛/ اینفانتینو:سوپرلیگی‌ها منتظر عواقب تصمیمشان باشند

به گزارش “ورزش سه”، در حالی که یوفا تهدید کرده است هر ۱۲ تیم موسس سوپرلیگ را از حضور در چمپیونزلیگ، لیگ اروپا و حتی لیگ های داخلی محروم می کند، فیفا موضعی نرم تر نسبت به این مسئله گرفت و خواست که با صحبت های سازنده به راه حلی برسند که هر دو طرف را راضی کند.

اینفانتینو در چهل و پنجمین کنگره یوفا در مونترو روی صحنه رفت تا در این باره بیشتر صحبت کند. او درباره خاطرات جادویی تیمهای کوچک تر صحبت کرد که در رویای به چالش کشیدن بزرگان بودند و از ۱۲ تیم یاغی اروپایی خواست که قبل از اینکه فوتبالی را که ما می شناسیم از بین ببرند، از تصمیم خود عقب نشینی کنند.

 

 

اینفانتینو گفت: “بگذارید از همین ابتدا کاملاً واضح و روشن باشم، فیفا سازمانی است که بر اساس ارزش های واقعی ورزش بنا شده است. در فیفا ما می توانیم فقط با ایده تشکیل سوپر لیگ که یک رقابت محدود است، به شدت مخالفت کنیم. این جدا کردن راه از وضعیت فعلی، از لیگ ها، از اتحادیه های فوتبال، از یوفا و از فیفا است. هیچ شکی هرگز در این وجود ندارد که فیفا سوپرلیگ را تایید نمی کند.

من اینجا هستم تا حمایت کامل فیفا را از فوتبال اروپا، یوفا و ۵۵ عضو اتحادیه ها، لیگ ها، باشگاه ها، بازیکنان و هواداران… همه هواداران در اروپا و همچنین در سراسر جهان، اعلام کنم.

جادوی فوتبال پیوند از پایین به بالا است. شاید برای یک سود کوتاه مدت مالی چیزهای زیادی را بشود دور انداخت. افراد باید خیلی دقیق فکر کنند و مسئولیت خود را بپذیرند. نه تنها به سهامداران، بلکه به همه مردم، هواداران و همه کسانی که در ایجاد فوتبال امروز اروپا کمک کرده اند، فکر کنید.

فوتبال اروپا به بیش از ۱۰۰ سال پیش برمی گردد. افراد با عشق، علاقه و تعهد این سیستم را ایجاد کرده اند و ما باید از آن محافظت کنیم. وظیفه ما این است که از الگوی ورزشی اروپا، مسابقات باشگاهی و تیم های ملی محافظت کنیم. “

 

 

در حالی که اینفانتینو در مورد مجازات ها و محرومیت های آتی صحبتی نکرد – ایده محروم کردن بازیکنان از شرکت در جام جهانی اصلا مطرح نشد- وی هشدار داد که عواقبی برای هر طرفی که سعی در بر هم زدن سیستم فعلی داشته باشد، در پیش خواهد بود.

 

او گفت: “اگر برخی انتخاب کنند که راه خود را بروند، پس باید با عواقب انتخاب خود زندگی کنند. آنها مسئول انتخاب خود هستند. این به آن معنا است که شما در داخل این سیستم هستید یا بیرون هستید. شما نمی توانید نیمی درون و نیمی بیرون باشید.

فیفا نیز مانند یوفا یک سازمان دموکراتیک است که هر کسی می تواند در آن با احترام به نهادها، لیگ ها و اتحادیه ها نظر خود را بیان کند. با احترام به تاریخ و علاقه و اشتیاق بسیاری از مردم در سراسر جهان.

در این روزهای خاص، غلیان احساسات بسیار زیادی در جریان است. البته شیوع ویروس کرونا این مسئله را تشدید می کند، اما ما باید اصول خود و حد و مرزهای خود را حفظ کنیم. فوتبال امید است و مسئولیت ما است که امید را به واقعیت تبدیل کنیم. امیدواریم که همه چیز به حالت طبیعی و نرمال خود برگردد و  همه چیز حل و فصل شود، اما همیشه با حفظ احترام. همیشه با مسئولیت و همبستگی و به نفع فوتبال ملی، اروپایی و جهانی رفتار کنیم. “

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

ردیاب موتور سیکلت

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *