تاریخ امروز:۲۴ مهر ۱۴۰۰

جلوگیری از خروج ۳۰۰ هزار یورویی ارز با تولید اتوبوس آمبولانسی

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، جواد توسلی مهر مدیرعامل ایران خودرو دیزل در مراسم تحویل اتوبوس آمبولانس های سازمان اورژانس کشور گفت: محصولی تولید شده است که در مجموعه دیزلباعث ایجاد خود باوری شده است. تولید اتوبوس آمبولانسی یکی از افتخارات خوبی است که اکنون به آن دست یافته ایم.

او بیان کرد: زیان انباشته از ۵ هزار و ۵۰۰ یورو به ۳ هزار و ۷۰۰ یورو کاهش پیدا کرده و سود عملیاتی داشته ایم، با ظرفیت سازی که انجام شده است می توانیم توان تولید را افزایش دهیم.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل گفت: در یک سال گذشته نگرانی کارگری نداشته ایم. نتیجه همدلی منجر به این شد که اکنون اتوبوس آمبولانسی بسازیم و ۳۰۰ هزار یورو از خروج ارز جلوگیری کرده ایم.

او گفت: نتایج عملکرد همکاران در حوزه کیفیت است؛ در ۲ سال گذشته با جهش تولید مواجه بودیم و در کنار این موضوع ارتقا کیفی نیز داشته ایم.

این مقام مسئول با بیام اینکه اتوبوس آمبولانسی که در ایران خودرو دیزل ساخته شده است صد در صد داخلی طراحی شده است، گفت: خوشبختانه تمام کارهای تولید این اتوبوس در داخل انجام شده و قطعات استفاده شده در آن نیز داخلی است.

به گفته توسلی مهر، این اتوبوس همان اتوبوس آتروس ۱۲۳۰ ایران خودرو دیزل است که اکنون نوع آمبولانسی آن نیز طراحی شده است.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل با تاکید بر اینکه اتوبوس آمبولانسی تولید داخل در برابر نمونه خارجی یک دهم ارزی بری داشته است، گفت: یعنی قیمت نمونه خارجی این اتوبوس آمبولانسی تقریبا ۳۰۰ هزار یورو است در صورتی که نمونه داخلی ارز بری ۳۳ هزار یورویی دارد.

توسلی مهر گفت: تولید در ۶ ماه نسبت به سال ۹۹، حدود ۲/ ۷ درصد افزایش تولید داشته ایم.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *