تاریخ امروز:۲۵ مهر ۱۴۰۰

تولید ۱۰ برابری داروها و محصولات گیاهی/ ۲۰ درصد داروهای تولیدشده درکشور گیاهی هستند

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ۱۳ سالی که از عمر شکل‌گیری آن می‌گذرد در تلاش است تا با تکیه بر نقش و رسالت ویژه‌ای که در برقراری تعاملات بین دستگاهی دارد؛ اقدامات حمایتی و هدایتی خود را برای هم‌افزایی برنامه‌ها و فعالیت‌ها توسعه دهد.

در همین راستا نیز ۶ ماموریت برای حمایت از ساختار زنجیره ارزش صنعت گیاهان دارویی از مرحله مرجعیت علمی تا توسعه بازار محصولات دانش بنیان و فناورانه را در اولویت خود قرار داده است تا بازار محصولات دانش بنیان و فناورانه گسترش یابد.

نتیجه این تکاپوها منجر به ارتقای شاخص‌های ارزیابی و عملکردی در این عرصه شده و افزایش ۱۰ برابری تولید داروها و محصولات گیاهی یکی از این شاخص‌ها است. آمارها نشان می دهد طی ۱۰ سال اخیر تعداد داروها و فرآورده‌های گیاهی و سنتی دارای مجوز به بیش از ۵ هزار محصول رسیده است که این عدد ۲۰  درصد کل مجوزهای داروهای تولیدی کشور را شامل می‌شود.

همچنین از دیگر شاخص‌ها می‌توان به فعالیت بیش از ۷۰۰ شرکت دانش‌بنیان و خلاق اشاره کرد. این اتفاق در جشنواره گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی به خوبی خودنمایی کرد. یعنی تعداد شرکت‌های  حاضر در جشنواره در بازه زمانی ۶ ساله از ۳۰ شرکت به بیش از ۵۰۰ شرکت افزایش پیدا کرد و بیش از ۵ هزار محصول توسط آنها در بخش نمایشگاهی جشنواره ارائه شد.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *