تاریخ امروز:۷ آذر ۱۴۰۰

تصویب قانونی که به ضرر تیم های ایرانی است

کد خبر: ۱۷۹۳۷۰۰/۱

زمان: ۲۲:۵۴  
۱۴۰۰/۰۹/۰۱

بازدید: ۹,۷۱۱

یک رسانه عربستانی از تصویب قانون حذف محدودیت ثبت نام بازیکنان خارجی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.

به گزارش “ورزش سه”، از چندی پیش مقامات فدراسیون فوتبال عربستان خبر دادند که به دنبال تصویب طرحی در کنفدراسیون فوتبال آسیا هستند تا تیم های باشگاهی محدودیتی برای ثبت نام بازیکنان خارجی خود نداشته باشند. در حال حاضر تیم ها تنها قادر به ثبت نام ۴ بازیکن خارجی هستند که می بایست حتما یکی از آنها آسیایی باشد.

 

حالا رسانه عربستانی سعودی ۳۶۰ در خبری اختصاصی از تصویب این طرح خبر داده است. در این قانون جدید، تیم ها می توانند بسته به قانون لیگ داخلی، تعداد خارجی ها خود را در لیگ قهرمانان آسیا ثبت نام کند. به طور مثال، تیم های عربستانی می توانند ۷ بازیکن خارجی را در لیست خود برای حضور در لیگ عربستان ثبت کنند و این تعداد در لیگ های داخلی قطر و ژاپن ۶ بازیکن خارجی و در کی لیگ کره جنوبی نیز ۵ بازیکن خارجی است.

 

این قانون در لیگ برتر ایران مانند لیگ قهرمانان آسیا ۳ + ۱ بازیکن خارجی است. یعنی هر تیم می تواند ۴ بازیکن خارجی را جذب کند که می بایست حتما یکی از آنها آسیایی باشد. مشخصا این قانون به سود تیم های عربستانی است که دیگر دغدغه ای بابت حضور تمام بازیکنان خارجی در مسابقات قهرمانی آسیا ندارند.

 

البته قانون استفاده از ۳ + ۱ بازیکن در روز بازی همچنان پابرجاست. بدان معنا که تیم ها در روز بازی، تنها ۴ بازیکن خارجی را می توانند وارد لیست بازی کرده که باید حداقل یکی از آنها آسیایی باشد. این قانون برای استفاده چرخشی از بازیکنان خارجی تیم ها مفید بوده و در سالهای قبل اگر یک بازیکن خارجی محروم یا مصدوم می شد یا مربی از عملکرد فرد رضایت نداشت، قادر به جایگزینی او با خارجی دیگری که در لیست حضور نداشت، نبود ولی حالا دست مربیان برای استفاده چرخشی از بازیکنان خارجی باز است.

 

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *