تاریخ امروز:۲۳ خرداد ۱۴۰۰

تزریق ۸۰۰ میلیون دز واکسن کرونا در چین/ ایمنی گله‌ای حاصل تسریع سرعت واکسیناسیون

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، کمیسیون ملی بهداشت (NHC) چین گفت: بیش از ۸۰۰ میلیون دز واکسن کووید ۱۹ در سراسر چین تجویز شده است.

از زمان رسیدن چین به رقم شاخص ۱۰۰ میلیون تزریق در ۲۷ مارس، این تعداد با سرعتی سریعتر در حال افزایش است.

بروزرسانی کمیسیون ملی بهداشت نشان می‌دهد، پیشرفت‌ها در زمینه افزایش سرعت واکسیناسیون در زمان‌های کوتاه‌مدت و در بازه زمانی چند روزه رخ می‌دهد؛طی ۶ روز شمار تزریق واکسن از ۷۰۰ میلیون دز به ۸۰۰ میلیون دز رسیده است. 

زنگ ییکسین (Zeng Yixin)، معاون کمیسیون ملی بهداشت چین طی مصاحبه اخیر با شینهوا گفت: انتظار می‌رود حداقل ۷۰ درصد از جمعیت هدف در چین تا پایان سال جاری علیه کووید ۱۹ واکسینه شوند.

به گفته یکی از مقامات بهداشت چین، از سال گذشته در کل ۲۰ واکسن وارد آزمایشات بالینی در چین شده است و این کشور از نظر تعداد واکسن‌های تولید شده پیشتاز است. با توجه به ظرفیت تولید واکسن کووید ۱۹ که انتظار می‌رود در نیمه دوم سال جاری افزایش یابد، شرکت‌های تولید واکسن چینی و واکسن‌های چین به ایجاد یک جامعه جهانی بهداشت برای همه کمک بیشتری می‌کنند.

چین واکسیناسیون سراسری خود را از ماه دسامبر سال گذشته (آذرماه) آغاز کرد و اولویت تزریق واکسن برای گروه‌های پرخطر از جمله کادر درمانی بیمارستان‌ها و سالمندان و کارکنان کارخانه‌ها بود. 

انتهای پیام/ 


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

ردیاب خودرو

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *