تاریخ امروز:۶ بهمن ۱۴۰۰

تخصیص نا به جای بودجه باعث عقب ماندگی نیروگا‌ه‌های کشور شد

محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادر تخصصی برق حرارتی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: ما معادل ۲۱ هزار میلیارد تومان به شرکت مپنا، ۳ هزار میلیارد تومان به بخش خصوصی و ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بابت طرح‌های بیع متقابل یعنی تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی به این نیروگاه‌ها بدهکاریم. همچنین در حال حاضر هم  چیزی  بالغ بر ۱۴ الی ۱۵ میلیارد تومان به بانک‌های کشور بدهی داریم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی برق حرارتی بیان کرد: دولت متعهد بوده از محل نرخ تمام شده و نرخ به فروش رفته مابه التفاوت را به ما پرداخت کند، دولت هم به خاطر تنگنا‌های  بودجه‌ای چندین سال است که این مابه التفاوت‌ها را پرداخت نکرده است و ما دچار مشکل و معضل شده ایم.

طرزطلب تصریح کرد: در قانون برای توسعه نیروگاهی  رقمی پیش بینی شده است، ولی این عدد در جا‌های دیگر به عنوان مثال به بخش انتقال آب و غیره تخصیص داده شده و متاسفانه از این پول چیزی به ما نرسیده است.

در این باره مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان،  گفت: خوشبختانه در بودجه ۱۴۰۰ برای تسویه بدهی، مطالبات پیمانکاران و تولید کنندگان برق ردیف‌های خوبی پیش بینی شده است که امیدواریم این موارد در کمسیون تلفیق و صحن مجلس به تصویب برسد.

او گفت: بخشی از مطالبات معوقه تولیدکنندگان برق از طریق درآمد‌هایی که از فروش برق داریم  و امیدواریم با اقدامات جدیدی که در دستور کار شرکت توانیر و برق حرارتی است، بتوانیم بخش عمده‌ای از مطالبات پیمانکاران را که امسال اتفاق افتاده، پرداخت کنیم.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *