تاریخ امروز:۸ بهمن ۱۴۰۰

تاکید نظام‌های جدید پرداخت یارانه بر توجه به خانواده‌های کم بضاعت

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها مطرح کرد؛

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سازمان هدفمندسازی یارانه ها، امید حاجتی در دومین گزارش کارگروه برنامه و بودجه که با موضوع بررسی و برآورد منابع سازمان هدفمندی یارانه‌ها در سال آینده برگزار شد، از نهایی‌سازی گزارش کارآمدترین نظام پرداخت رفاهی و پرداخت یارانه به سرپرستان خانوار خبر داد و گفت: این نظام پرداخت موجب بهبود رفاه جامعه و فاصله طبقاتی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در این گزارش به نظام‌های جدید پرداخت یارانه‌ها به خانوار با تاکید برخانواده‌های کم بضاعت و زیر خط فقر پرداخته شده است، افزود: برنامه‌های حمایتی پرداخت به خانوار‌ها و تاثیری که در بهبود وضعیت ضریب جینی کشور دارد، با جزییات دقیق و کارشناسی به عنوان یکی از سناریو‌های پیشنهادی ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال آینده است.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با اشاره به بررسی مصارف مطابق قانون در این گزارش گفت: در این گزارش ۵۰ درصد پرداختی‌های حمایتی از خانوار، ۳۰ درصد حمایت از تولید و ۲۰ درصد حوزه زیر ساخت، بازنگری در مصارف صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در این گزارش، ظرفیت‌های جدید منابع به عنوان ورودی‌های سازمان هدفمند سازی در سال ۱۴۰۱ به تفصیل تشریح شده است، در خصوص یارانه‌های پنهان نیز گفت: حجم یارانه‌های پنهان در بخش‌های انرژی، کالا‌های اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و نهاده‌های کشاورزی و وضعیت برخورداری دهک‌های ده گانه جمعیتی از کالا‌های اساسی و حامل‌های انرژی با جزئیات مورد بررسی قرار گرفت.

حاجتی در پایان تاکید کرد: این گزارش حاصل جلسات متعدد دبیرخانه کارگروه با دفاتر بخشی سازمان برنامه و بودجه، دستگاه‌های مرتبط در وزارتخانه‌های مختلف و نیز با استفاده از پژوهش‌های صورت گرفته و آمار‌های مراجع رسمی از جمله مرکز آمار ایران جمع آوری و ارائه شده است.

گفتنی است سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور بعنوان دبیرخانه کارگروه هدفمندی یارانه ها ذیل ستاد تهیه و تدوین بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور برای اولین بار مسئول تهیه و تدوین منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها را برعهده دارد.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *