تاریخ امروز:۱۰ آذر ۱۴۰۰

تاشکند، میزبان بازی‌های پاراآسیایی جوانان ۲۰۲۵ شد

کد خبر: ۱۷۹۳۳۳۵/۱

زمان: ۰۹:۲۰  
۱۴۰۰/۰۸/۳۰

بازدید: ۱۵

شهر تاشکند در کشور ازبکستان به عنوان میزبانی بازی‌های پاراآسیایی جوانان ۲۰۲۵ معرفی شد.

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، کمیته پارالمپیک آسیا پس از بررسی پیشنهادات دریافت شده از سوی کمیته‌های ملی پارالمپیک آسیا، نهایتا تاشکند ازبکستان را به عنوان میزبان بازی‌های پارا آسیایی جوانان ۲۰۲۵ انتخاب کرد.

 

 کمیته پارالمپیک این کشور که مورد حمایت وزارت گردشگری و ورزش ازبکستان هم است، درخواست میزبانی این رویداد را برای اواخر ماه سپتامبر یا اوایل اکتبر ۲۰۲۵ ارائه کرده است. 

 

مجید راشد رئیس کمیته پارالمپیک آسیا در این خصوص اظهار داشت: با وجود آنکه کار سختی برای انتخاب میزبان این رویداد داشتیم، اما از اینکه پیش از برگزاری بحرین ۲۰۲۱، توانستیم به جمع بندی برسیم و میزبان بعدی این رویداد را معرفی کنیم بسیار خوشحالیم. نکته مهم آن است که آسیای میانه اولین رویداد بزرگ خود را برگزار خواهد کرد.

 

رئیس کمیته پارالمپیک ازبکستان هم در این خصوص گفت: این اتفاق لحظه بسیار مهمی برای جنبش پارالمپیک در ازبکستان است. ما یک کشور در حال پیشرفت هستیم و موفق شده‌ایم تعداد ورزشکاران و مدال‌های ما را در بازی های پارا آسیایی و پارالمپیک به تدریج افزایش دهیم. میزبانی بازی های جوانان در سال ۲۰۲۵ نشان از تعهد ما برای توسعه نسل‌های آینده در ورزش‌های پارالمپیکی دارد و بسیار خرسندیم ازاینکه میزبان بهترین ورزشکاران جوان منطقه در آسیا میانه خواهیم بود.

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *