تاریخ امروز:۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

بیماران قلبی ۳ برابر بیشتر در معرض دیابت هستند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از هندوستان‌تایمز، طبق یک مطالعه جدید، بیماران قلبی سه برابر بیشتر از جمعیت عمومی مبتلا به دیابت هستند.

یافته های این مطالعه در European Journal of Preventive Cardiology، مجله ای از انجمن قلب اروپا (ESC) منتشر شد.

بر اساس این مطالعه، تقریباً ۳۰ درصد بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر مبتلا به دیابت هستند. این مقایسه با شیوع دیابت در حدود ۹ درصد در جمعیت عمومی است. داده‌ها همچنین نشان داد، تنوع جغرافیایی گسترده‌ای وجود داشت، به طوری که ۶۰ درصد بیماران قلبی در کشورهای حاشیه خلیج فارس مبتلا به دیابت هستند و این رقم در مقایسه اروپا ۲۰ درصد است.

محققان پژوهش تأکید کردند، کشورهایی که بیشتر در معرض بیماری دیابت قرار دارند، در مرکز اپیدمی چاقی نیز قرار دارند که می‌تواند تا حدی ناشی از شهرنشینی و تغییرات مرتبط با آن در فعالیت بدنی و مصرف غذا باشد».

این یک تجزیه و تحلیل از داده‌های بیش از ۳۲ هزار و ۶۰۰ بیمار مبتلا به سندرم کرونر مزمن از ۴۵ کشور در اروپا، آسیا، آمریکا، خاورمیانه، استرالیا و آفریقا بود. بیماران از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ ثبت نام شدند و به مدت ۵ سال سالانه پیگیری شدند.

تمام نتایج بالینی نامطلوب اندازه گیری شده در این مطالعه در بیماران قلبی مبتلا به دیابت بیشتر از بیماران بدون دیابت رخ داده است. 

انتهای پیام/


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

ردیاب خودرو

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *