تاریخ امروز:۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

بورسی شدن شرکت‌ها چه مزیت‌هایی دارد؟

مهدی میرزایی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به این سوال که شرکت‌ها برای پذیرش در بورس باید چه شرایطی داشته باشند؟ بیان کرد: مواردی هستند که سازمان بورس آن‌ها را مشخص کرده است از جمله این موارد سودآور بودن شرکت هاست. شرکت‌های زیان‌ده نمی‌توانند وارد بازار سرمایه شوند. اساسنامه شرکت‌ها باید متناسب با بحث قوانین مرجع کشور در حوزه قانون تجارت باشد. شرکت‌های پذیرفته در بورس باید سهامی شوند و درصد سهام  شناور را باید اعلام و میزان آن را رعایت کنند.

میرزایی در پاسخ به این سوال که شرایط پذیرش شرکت‌ها در بازار‌های بورس چه تفاوت هایی دارند؟ اظهار کرد: بازار بورس سه تابلو دارد بازار اول، بازار دوم و بازار پایه که هر کدام از این بازار‌ها مولفه‌های ویژه خودشان را دارند به عنوان مثال میزان سرمایه شرکت‌ها در هر کدام از این بازار‌ها کف مورد نظر مشخصی را دارد.

وی افزود: درصد شناوری، تعداد سهام هر کدام از این شرکت‌ها بسته به بازاری که در آن پذیرش می‌شوند متفاوت است.

این کارشناس بازار سرمایه درباره مزیت‌های که پذیرش در بورس برای شرکت‌ها به همراه دارد، بیان کرد: شرکت‌هایی که در بورس پذیرش می‌شوند از این طریق می‌توانند تامین مالی کنند. سهام بفروشند، اوراق بدهی و حق تقدم منتشر کنند و افزایش سرمایه دهند.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین مزیت‌ها برای شرکت‌هایی که در بورس‌ پذیرش می‌شوند این است که شرکت‌ها در معرض شفافیت قرار می‌گیرند و صورت‌های مالی شرکت‌ها به طور منظم منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *