تاریخ امروز:۶ بهمن ۱۴۰۰

بلوک‌های ذخیره انرژی ثبت اختراع شدند/ قابلیت ۱۰۰ درصدی بازیافت

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از لیت‌استایل، مهندسان دانشگاه نیوکاسل استرالیا اختراع ماده‌ای را به ثبت رساندند که برای ذخیره انرژی به صورت بلوک طراحی شده است. این تیم امیدوار است که نوآوری آنها بتواند به تسهیل انتقال انرژی کمک کند.

اریش کیسی،ویکی از مخترعان بلوک حرارتی و در حال حاضر مدیرعامل MGA Thermal، می‌گوید: مهم‌ترین مواد تشکیل‌دهنده بلوک حرارتی ذرات آلومینیوم است که گرمای نهان را فراهم می‌کنند.

آجرهای MGA از آلومینیوم و گرافیت ساخته شده و انرژی تجدیدپذیر را در خود ذخیره می‌کنند؛ وزن هر آجر ۶ کیلوگرم است و انرژی حرارتی ذخیره شده در حدود ۱ کیلووات ساعت را در خود نگه می‌دارند.

تحقیقات نشان می دهد که آنها می توانند به مدت ۳۰ سال با اطمینان از کارایی و بودن کاهش قابلیت کار کنند. مخترع بلوک حرارتی می‌گوید:  آجرهای MGA تقریباً ۱۰۰ درصد تبدیل برق به گرما و کمترین هزینه ذخیره سازی برق را ارائه می دهند.

این بلوک‌ها می‌توانند انرژی تولید شده توسط انرژی‌های تجدیدپذیر را دریافت کرده، آن را به‌عنوان انرژی حرارتی ذخیره کنند، سپس از آن برای راه‌اندازی توربین‌های بخار در نیروگاه‌های از کار افتاده به‌عنوان یک جایگزین برق پایه قابل اعتماد برای زغال‌سنگ استفاده کنند. این روش می‌تواند به حفظ زیرساخت‌های موجود نیز کمک کند.

انتهای پیام/ این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *