تاریخ امروز:۲۳ خرداد ۱۴۰۰

بررسی گروم سوم یورو ۲۰۲۰؛/ هلند بخت اول صعود؛ البته روی کاغذ!

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی فوتبال هلند در گروه سوم یورو ۲۰۲۰ با تیم های اوکراین، اتریش و مقدونیه شمالی همگروه است. لاله های نارنجی بخت اول صعود از این گروه به شمار می روند و رقابت برای رتبه های دوم و سوم در این گروه بسیار دیدنی خواهد بود. 

 

در ادامه تیم های گروه سوم یورو ۲۰۲۰ را مورد بررسی قرار داده ایم:

 

هلند:

 

 

هلند بعد از نتایج ضعیفی که در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ داشته، پای به یورو ۲۰۲۰ می گذارد. این تیم در سه فینال جام جهانی ناکام بوده و فقط یک بار در سال ۱۹۸۸ فاتح یورو شده است. لاله های نارنجی این بار به فرانک دی بوئر، ستاره اسبق خود در دهه ۹۰ برای بازسازی اعتبار فوتبال خود اعتماد کرده اند. او پس از انتقال کومان به بارسا، به عنوان جانشین این مربی انتخاب شد؛ انتخابی که با توجه به کارنامه نه چندان موفق دی بوئر در اینتر و کریستال پالاس تعجب آور بود. 

شکست ۴ بر ۲ مقابل ترکیه در اولین دیدار انتخاب جام جهانی ۲۰۲۲ فشارها را روی هلندِ دی بوئر بیشتر کرده است. ممفیس دیپای، ستاره باتجربه هلندی هاست که در کنار فن دایک به دنبال تجدید حیات فوتبالی هلندی ها خواهد بود؛ او بعد از جدایی از منچستریونایتد، کیفیت بالای خود را در لیون به نمایش گذاشت و در بازی های ملی اخیر نیز با ۸ پاس گل و ۶ گل ستاره تیمش بوده و نشان داده که آماده است تا مسئولیت حمله را در هلند به دوش بکشد. همکاری او با دی یانگِ ۲۴ ساله که مهره ای قدرتمند در خط میانی است، می تواند هلندی ها را به کسب نتایج خوبی در یورو امیدوار کند.

 

ترکیب احتمالی (۳-۳-۴) :

دروازه بان: تیم کرول
خط دفاعی: دنزل دامفریز، ماتیاس دلیخت، دالی بلیند، اوون ویاندال
خط میانی: فرانکی دی یانگ، جورجینیو واینالدوم، داوی کلاسن
خط حمله: استیون برگهویس، ممفیس دیپای، لوک دی‌یونگ

 

یک نکته مهم:

 

هلند روی کاغذ تیم قدرتمندی است اما از زمان حضور فرانک دی بوئر، این تیم در برنامه های تهاجمی و هماهنگی در خط دفاعی، مشکلاتی داشته که برای تبدیل به یک مدعی در یورو باید بر آنها فائق آمده باشد. هر چند نباید از غیبت دی یانگ، ستاره خط دفاعی لاله های نارنجی به راحتی بگذریم که در جریان دربی مرسی ساید و روی یک برخورد سنگین با دروازه‌بان اورتون جردن پیکفورد دچار مصدومیت شد و با توجه به شدت مصدومیت یورو را از دست داد.

پیش بینی:

 

با توجه به تمامی اتفاقات اما هلند همچنان شانس اول صعود از گروه سوم به شمار می رود. این تیم در صورتی که به بتواند از گروه خود به عنوان تیم اول صعود کند و در گروه های دیگر هم شگفتی خاصی رخ ندهد، می تواند به حضور در مراحل بالا در دور حذفی امیدوار باشد.

 

اوکراین:

 

 

آینده برای فوتبال اوکراین درخشان به نظر می رسد. تغییرات اساسی در پرورش استعدادها باعث هجوم بازیکنان مستعد و با استعداد فنی بالا از طریق آکادمی های جوانان به فوتبال اوکراین شده است. تاراس استپاننکو، الکساندر زینچنکو و روسلان مالینوفسکی چهره هایی هستند که تیم های گروه سوم از روبرو شدن با آنها هراس دارند. مالینوفسکی با مهارت بالایی که در ضربات ایستگاهی دارد، می تواند در لحظات حساس کارهای بزرگی برای اوکراین بکند. اوکراین ستاره های جوانی چون میکولا شاپارنکو را هم دارد که در خط حمله می تواند با تیزهوشی خود در کنار چهره باتجربه ای چون یارمولنکو با ۳۸  گل ملی برای تیم ملی کشورش بدرخشد. نقطه قوت اوکراین، خط میانی این تیم است که گزینه های متعددی برای بازی در این پست حضور دارند؛ گزینه هایی که فصل باشگاهی بسیار خوبی را پشت سر گذاشته اند. یکی از نگرانی های اوکراینی ها دروازه شان است؛ جایی که پیاتوف به ویژه در بازی با پا متزلزل نشان داده و احتمال اینکه شوچنکو او را در ترکیب اصلی تیمش قرار ندهد نیز وجود دارد.

 

ترکیب احتمالی (۳-۳-۴):

 

دروازه بان: آندری پیاتوف
خط دفاعی:  اولکساندر کاراوایف، سرهی کریوستوف، مایکولا ماتوینکو، ویتالی مایکولنکو
خط میانی: تاراس استپاننکو، مایکولا شاپورنکو، الکساندر زینچنکو
خط حمله: رومن یارمچوک، روسلان مالینوفسکی، مارلوس

 

یک نکته مهم:

 

ستاره فراموش نشدنی باشگاه آث میلان بعد از ۵ سال، اولین تورنمنت رسمی خود را به عنوان سرمربی تیم ملی اوکراین پیش رو دارد. هدف اوکراین با سرمربی شناخته شده اش صعود به دور حذفی است؛ اتفاقی که در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ رخ نداد با وجود اینکه این تیم در سال ۲۰۱۲ به عنوان یکی از میزبان های یورو، امید زیادی به صعود داشت ولی شوچنکو که در آن دوره هنوز به عنوان بازیکن با شماره ۷ معروفش در خط حمله اوکراین حضور داشت نتوانست تیمش را از گروهی که فرانسه، انگلستان و سوئد حضور داشتند، بالا ببرد.

 

پیش بینی:

شوچنکو و شاگردانش امید زیادی به صعود از این گروه دارند به ویژه وقتی به شرایط اخیر تیم ملی هلند نگاه می کنند و خود را در حدی می بینند که حداقل مقابل این حریف قدرتمند برای تساوی تلاش کنند؛ نتیجه ای که کسب آن می تواند اوکراین را در مسیر صعود از گروهش قرار دهد.

 

اتریش:

 

 

دآوید آلابا، یک بازیکن کامل و حرفه ای؛ ستاره بی چون و چرایی که همچنان امید اول اتریشی ها در تورنمنت های بزرگ به شمار می رود. او در یورو ۲۰۲۰ هم در نقش رهبر میانه میدانی برای اتریش به میدان خواهد رفت و انتظار از او کنترل و تنظیم بازی تیمش در دیدار های حساس است. حسن بزرگی که تیم اتریش در یورو خواهد داشت، گزینه های متعددی است که سرمربی این تیم (فرانک فودا) برای استفاده در پست های مختلف پیش روی خود دارد؛ این می تواند یک حسن بزرگ در تورنمنت های این چنینی باشد که بازیکنان بعد از یک فصل باشگاهی فرسایشی باید در فواصل کوتاه بازی های حساس و پرفشاری را انجام دهند. ساسا کالادزیچ که طی نمایشی فوق العاده در این فصل در ۳۰ بازی ۱۵ گل برای اشتوتگارت به ثمر رساند در خط حمله اتریش تنهاست و هیچ مهاجم دیگری در سطح او در تیم حضور ندارد؛ این می تواند بزرگترین دغدغه اتریشی ها در یورو ۲۰۲۰ باشد.

ترکیب احتمالی (۱-۳-۲-۴):

دروازه بان: پاوائو پرووان
خط دفاعی: الکساندر دراگوویچ، استفان لینر، مارتین اینتراگر، آندریاس اولمر
خط میانی: فلوریان گریلیچ، داوید آلابا، لوئیس شاوب، مارسل سابیتزر، جولیان باومگارتلینگر
خط حمله: ساسا کالادزیچ

 

یک نکته مهم:

 

فرانک فودا سرمربی ۵۵ ساله آلمانی تیم ملی اتریش موفقیت های قابل توجهی در فوتبال باشگاهی اتریش داشته اما بی شک این بزرگترین چالش او در عرصه مربیگری خواهد بود. اتریش هیچ افتخاری در جام ملت های اروپا ندارد و صعود از گروه سوم می تواند، نام فودا را برای همیشه در ذهن اهالی فوتبال این کشور ذخیره کند.

 

پیش بینی:

 

اگر چه جنگ برای رتبه های اول و دوم را باید روی کاغذ به نام هلند و اوکراین بنویسیم ولی اتریش با تک ستاره های خود به دنبال رقم زدن یک یوروی متفاوت است؛ ستاره هایی چون دیوید آلابا به خوبی می دانند که موفقیت در عرصه ملی چه طعمی دارد و از اینکه چنین طعمی را تا کنون نچشیده اند، بسیار بی تاب هستند؛ یک بی تابی خطرناک برای حریفان اتریش در گروه سوم!

 

مقدونیه شمالی:

 

 

با ۴ پیروزی و ۲ تساوی از ۱۰ مسابقه گروهی به طور معمول شانسی برای صعود مقدونیه به یورو وجود نداشت اما با سخاوت یوفا و به عنوان یک تیم ضعیف از گروه چهارم با یک پیروزی در مرحله پلی آف برابر گرجستان، مقدونیه شمالی راهی یورو ۲۰۲۰ شد. هیچ تیمی در گروه سوم نباید مقدونیه شمالی را دست کم بگیرد چرا که احتمال دچار شدن به سرنوشت آلمان برایش می رود؛ جایی که ژرمن ها چند ماه پیش در مقدماتی جام جهانی با نتیجه دو بر یک در خانه مغلوب مقدونیه شمالی شدند تا صعودشان به جام جهانی با خطر مواجه شود.

 آنجلوفسکی ، سرمربی ۴۴ ساله ای که از محبوبیت بالایی در نزد هواداران برخوردار است بعد از دو فصل جضور موفق در رابوتنیسکی و کسب دو عنوان قهرمانی در لیگ و یک قهرمانی در جام حذفی مقدونیه، در اکتبر ۲۰۱۵ هدایت مقدونیه را به عهده گرفت. او در تیم خود چهره هایی دارد که می توانند ضعیف ترین تیم یورو روی کاغذ را به تیمی خطرناک تبدیل کنند. آنها در زمین به رهبری پاندف باتجربه به دنبال یک ماجراجویی جذاب خواهند بود؛ ماجراجویی که الیف الماس، هافبک ۲۱ سال ناپولی، انیس باردهی و ازگجان آلیوسکی از لوانته و لیدز و البته دیمیتریوسکی، دروازه بان باتجربه آنها می توانند نقش مهمی در آن ایفا کنند.

 

ترکیب احتمالی (۲-۱-۴-۳):

 

دروازه بان: استول دیمیتریفسکی
خط دفاعی: اگزون بتولایی، دارکو ولکوسکی، ویسار موسیلیو
خط میانی: انیس باردی، میلان ریستوکی، آریان آدمی، الیف الماس، دانیل آوراموسکی
خط حمله: گوران پاندف، الکس تراژکوفسکی  

 

یک نکته مهم:

 

گوران پاندف، ستاره بی چون و چرای مقدونیه بعد از حدود ۲ دهه پاداش صبر خود را در تیم ملی کشورش گرفت؛ آن هم در شرایطی که تا آستانه خداحافظی از تیم ملی هم پیش رفته بود. تاریخ سازی آنها در صعود به یورو با گل پیروزی پاندف، یک شب دراماتیک را برای مقدونیه ای ها به همراه داشت که همگی در کنار مهاجم بزرگ شان، اشک شوق ریختند. این مهاجم در شرایطی پای به یورو می گذارد که بیست سال حضور در سری آ را در کارنامه دارد و با رکورد بیشترین حضور و گلزنی در تیم ملی کشورش رویای رساندن مقدونیه به مرحله حذفی را در سر می پروراند.

 

پیش بینی:

 

مقدونیه صعود عجیبی به یورو داشت و خیلی ها این تیم را ضعیف ترین تیم یورو ۲۰۲۰ می دانند. با این حال آنها با نتایجی که در دور مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ به ویژه مقابل آلمان کسب کردند، حریف آسانی برای تیم های گروه سوم نخواهند بود و برای خلق یک شگفتی ماندگار کم تمایل نیستند.

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

ردیاب موتور سیکلت

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *