تاریخ امروز:۶ بهمن ۱۴۰۰

بازار با رفع انحصار در سیستم مجوزدهی به نهادهای مالی توسعه می یابد

به گزارش روابط عمومی بازار سرمایه، عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت:  رفع انحصار در تأسیس نهاد‌های مالی از جمله مهم‌ترین مأموریت‌های سازمان بورس و اوراق بهادار است. توسعه و عمق ‎بخشی بازار سرمایه از جمله اهداف اساسی در رفع انحصار نهاد‌های مالی و ایجاد سهولت در صدور مجوز‌هاست، اما این هدف، سازمان بورس را در اجرای وظایف نظارتی خود بیش از پیش دقیق‌تر کرده تا مانع هرگونه مشکل احتمالی برای سهامداران شود.


بیشتر بخوانید


رئیس سازمان بورس گفت: فرایند صدور مجوز‌ها تسهیل شده است، اما در بازبینی دستورالعمل‌ها، سخت‌گیری و موشکافی‌های بسیاری لحاظ شده و نظارت‌های سازمان نیز پس از شروع فعالیت آنها، سختگیرانه‌تر خواهد شد. همچنین، با دستورالعمل‌ها و مقررات تعیین شده، نظارت‌ها سختگیرانه‌تر شده و با نهاد‌های مالی متخلف برخورد‌ خواهد شد.

عشقی گفت: از سرگیری صدور مجوز تأسیس شرکت‌های کارگزاری، به افزایش شمار نهاد‌های مالی می‌انجامد. با توسعه بازار از نظر کمی، ایده‌ها و ابزارهای جدیدی نیز وارد بازار می‌شوند که نظارت قوی‌تر را الزامی می‌کند تا از بروز ریسک‌های جدید جلوگیری شود. 

رئیس سازمان بورس گفت: از ابتدای سال تا ۲۲ مهر ماه، ۱۹ مجوز فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری، ۲ موافقت اصولی در شرکت مادر (هلدینگ) و ۵ موافقت اصولی شرکت سرمایه‌گذاری طی مدت اخیر صادر شده است.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *