تاریخ امروز:۱۵ مرداد ۱۴۰۰

اوپک پلاس نمی تواند نقش ایران را نادیده بگیرد

 به گزارش خبرنگار اقتصاد انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بیژن زنگنه وزیر نفت گفت: در نشست امروز همان تصمیم قبلی تصویب شد. تصمیم قبلی این بود که اوپک پلاس ماهی ۴٠٠ هزار بشکه افزایش تولید داشته باشد تا به تولید آوریل ۲۰۲۰ که آن مبنا است برسد، بحثی که در نشست امروز با امارات صورت گرفت تاثیری در تولید نداشت و در رابطه تقسیم تولید بین اعضا بود  در مجموع ظرف ١۵ ماه، ۵.٨ میلیون بشکه به بار اضافه خواهد شد.


بیشتر بخوانید


وزیر نفت تشریح کرد: در تمامی بحث‌ها برگشت ایران یک پدیده بسیار مهمی خواهد بود و هر زمانی که این اتفاق بیفتد اوپک پلاس نمی‌تواند آن را نادیده بگیرد.

زنگنه در پاسخ به این پرسش که اثر اوپک پلاس بر روی بازار نفت چگونه است؟ بیان کرد: قیمت‌ها به سمت بالا نخواهد رفت به علت اینکه این مقداری که به بازار می‌آید یک تولید اضافه برای بازار محسوب می‌شود و عدم توازنی در عرضه و تقاضا اتفاق نخواهد افتاد و یک شرایط اطمینان بخشی برای آینده خواهد بود.

وزیر نفت در پایان بیان کرد: اوپک پلاس به علت کرونا در بازه‌ای از زمان تولیدش را کاهش داده بود ولی در حال حاضر رشد اقتصادی نسبت خوبی در جهان حاکم است و همه آگاه هستیم که قیمت بالای نفت در کوتاه مدت همه را خوشحال می‌کند، اما در بلند اگر انرژی‌های جایگزین و تولید‌های گران را در نظر بگیریم خبر خوبی برای اوپک نیست.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *