تاریخ امروز:۲۷ دی ۱۴۰۰

انویدیا احتمالا گرافیک RTX 3080 Ti یا RTX 3090 را برای لپ‌تاپ‌ها معرفی می‌کند

کارت‌های گرافیک RTX 30 طرفداران زیادی در بازار دارند و نسخه لپ‌تاپ آن‌ها هم در اختیار خریداران قرار دارند، با این حال به نظر می‌رسد انویدیا می‌خواهد گرافیک‌های Ti را برای لپ‌تاپ‌ها عرضه کند تا قدرت بالایی در اختیار گیمرها قرار بگیرد.

به گفته نگهدارنده پایگاه داده TechPowerUP GPU و GPU-Z به نام «متیو اسمیت»، انویدیا برای اولین بار در حال توسعه گرافیک‌های پرچمدار Ti برای استفاده در لپ‌تاپ‌ها است. در همین راستا وب‌سایت «VideoCardz» برای بررسی چنین ادعای با اسمیت صحبت کرده است.

یک کاربر با نام «Faintsnow» در دیتابیس TechPowerUp کارت گرافیکی با اسم رمز «GN20-E8» را ثبت می‌کند. همان فرد در ادامه اسم رمز را به «GA103» بروزرسانی می‌کند. چند روز پیش نام محصول «جی‌فورس RTX 30801 Ti» به آیدی اسم رمز در دیتابیس TechPowerUP اختصاص پیدا می‌کند.

از آنجایی که دیتابیس‌ها معمولا توسط افرادی که با فروشندگان و سازندگان محصولات ارتباط دارند، نگهداری می‌شوند، اسمیت تصور می‌کند که باید منتظر اولین گرافیک Ti انویدیا برای لپ‌تاپ‌ها باشیم.

با وجود اینکه به نظر می‌رسد انویدیا می‌خواهد یک گرافیک قدرتمند از سری RTX برای لپ‌تاپ‌ها ارائه کند، درباره نام آن هنوز شک وجود دارد. در گذشته شایعات از آن با نام RTX 3080 Super یاد کرده بودند که در یک لپ‌تاپ لنوو مشاهده شده بود.

اخیرا یکی از منابعی که اطلاعات تقریبا درستی درباره محصولات گرافیکی منتشر می‌کند با نام کاربری «kopite7kimi» در توییتر، از این کارت گرافیک با نام RTX 3090M یاد کرده است.

بدون توجه به نحوه نامگذاری این گرافیک، انتظار می‌رود GA103 دارای مموری باس ۲۵۶ بیتی باشد و در نسخه‌های مجهز به ۸ یا ۱۶ گیگابایت حافظه اختصاصی از راه برسد. با توجه به بحران کمبود تراشه در جهان، معلوم نیست با معرفی این گرافیک، تا چه اندازه کاربران می‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند و اینکه تا چه اندازه قدرت بالاتری نسبت به بهترین گرافیک مخصوص لپ‌تاپ کنونی انویدیا در اختیار گیمرها قرار می‌دهد.

خرید اندروید باکس

ردیاب خودرو

محصولات لندر

فید

ردیاب لندر

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *