تاریخ امروز:۳۰ شهریور ۱۴۰۰

المپیک ۲۰۲۰ توکیو؛ باخ: صلح، پیغام المپیک است

کد خبر: ۱۷۶۹۷۸۶/۱

زمان: ۲۰:۴۰  
۱۴۰۰/۰۵/۰۱

بازدید: ۱,۵۹۳

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک گفت:‌ ما به همراه ورزشکارانی از ۲۰۵ کشور و تیم پناهندگان اینجا, زیر پرچم IOC دور هم جمع شدیم و این دقیقا پیغام المپیک است؛ پیغام صلح.

به گزارش  “ورز سه” به نقل از تسنیم توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک در مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار داشت: ما به همراه ورزشکارانی از ۲۰۵ کشور و تیم پناهندگان  اینجا, زیر پرچم IOC دور هم جمع شدیم و این دقیقا پیغام المپیک است؛ پیغام صلح.

 

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک خطاب به مردم ژاپن گفت: احترامم را به مردم ژاپن اعلام می‌کنم که کمک کردند این سفر ۱۰ ساله به نتیجه برسد و المپیک در این شرایط سخت برگزار شود.

 

او ادامه داد: ما می‌توانیم بالاتر، سریع‌تر و قوی‌تر باشیم، مشروط بر اینکه با هم باشیم و این دقیقا همبستگی است که به دنبالش هستیم؛ بدون هیچ تبعیضی.

 

باخ به شرایطی که برای المپیک توکیو پیش آمد، اشاره کرد و خطاب به کمیته برگزاری بازی‌ها گفت: شما  از ۱۰ سال قبل سفری را شروع کردید تا المپیک را به کشورتان بیاورید. سفر بسیار سختی بود اما بالاخره به نتیجه رسید. از مردم ژاپن تشکر می‌کنم که کمک کردند تا رویای المپیک توکیو محقق شود.

 

رئیس کمیته بین المللی المپیک ادامه داد: تشکر ویژه‌ای از داوطلبان دارم که سفیران توکیو در همه جای دنیا هستند.

 

او خطاب به ورزشکاران گفت: همین که شما توانستید دوباره تمرین کنید، مبارزه کنید و رویایتان  را محقق کردید، اتفاق بزرگی است. شما الهام بخش ما بودید تا مبارزه کنیم و این المپیک را برگزار کنیم. همه این‌ها کنار هم باعث می‌شود که ما به همبستگی برسیم.

 

باخ خطاب  به تیم پناهندگان هم گفت: ما خوشحالیم که شما را اینجا می‌بینیم. این خاصیت ورزش است که فارغ از هر مسئله‌ای ورزشکاران را دور هم جمع می‌کند.

 

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

ردیاب موتور سیکلت

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *