تاریخ امروز:۲۸ دی ۱۴۰۰

افزایش ۹.۷ درصدی قیمت برنج ایرانی در مهر ماه ۱۴۰۰

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در مهر ماه ١٤٠٠ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالا‌های خوراکی در مناطق شهری کشور به شرح زیر است:

 در گروه نان و غلات، اقلام “برنج ایرانی درجه یک” با ٩.٧ درصد، “ماکارونی” با ٤.٧ درصد و “شیرینی خشک” با ٣.٦ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.


بیشتر بخوانید


در گروه گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن، اقلام “ماهی قزل آلا” با ١٤.٠ درصد و “کنسرو ماهی تن” با ١.٦ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند. همچنین در این گروه “گوشت گوسفند” و “مرغ ماشینی” با ٠.٥- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

در گروه لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن نیز بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “تخم مرغ ماشینی” با ١٦.٨ درصد، “پنیر ایرانی پاستوریزه” با ٩.٢ درصد و “ماست پاستوریزه” با ٦.٦ درصد بوده است.

در گروه میوه و خشکبار، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “هندوانه” با ٢١.٢ درصد و “خربزه” با ١٧.٣ درصد است. همچنین در این گروه “انار” با ٩.٢- درصد و “پرتقال” با ٦.٩- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته ­اند.

همچنین در گروه سبزیجات و حبوبات، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “فلفل دلمه ای” با ٢٢.٧ درصد، “کدو سبز” با ١٦.٥ درصد و “گوجه فرنگی” با ١٤.٢ درصد است. همچنین در این گروه “هویج فرنگی” با ١٩.٤- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته­ است.

در گروه قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها نیز بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به “رب گوجه فرنگی” با ١٦.٠ درصد و “سس گوجه فرنگی” با ٨.٠ درصد است.

نرخ کالاهای خوراکی در مهر ۱۴۰۰

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *