تاریخ امروز:۲۸ دی ۱۴۰۰

افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی

در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی در گفت و گو با  خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  با بیان این‌که امشب در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، شرق آذربایجان شرقی، خراسان شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز ،  بارش پراکنده باران و وزش باد شدید و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود گفت: فردا شاهد بارش باران و وزش باد شدید موقتی در استان‌های خراسان شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز، شرق آذربایجان شرقی و شمال خراسان‌رضوی خواهیم بود.

او اظهار کرد: شدت باران امشب در گیلان و مازندران و روز چهارشنبه هم در مازندران است . طی امشب و فردا دریای خزر مواج است.

کارشناس هواشناسی تصریح کرد: روز پنجشنبه جوی آرام در غالب مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود که می‌تواند منجر به افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهر‌های صنعتی شود.

کارشناس هواشناسی با بیان اینکه روز جمعه سامانه بارشی از سمت مرز‌های غربی وارد کشور شده و در استان‌های واقع در شمال غرب ،غرب و بخش‌هایی از جنوب غرب و دامنه‌های مرکزی زاگرس سبب بارش و وزش باد شدید موقت می‌شود گفت: روز شنبه بارش در مناطق غرب و جنوب غرب تشدید شده و سواحل غربی خزر و بخش‌هایی از مرکز کشور و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی را در برمی گیرد.

ضیائیان با بیان این‌که این سامانه روز یکشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شمال شرق فعال است گفت:در سه روز آینده در برخی نقاط هرمزگان و جنوب استان‌های سیستان‌وبلوچستان و کرمان رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود . امشب نواحی مرکزی خلیج‌فارس و روز‌های جمعه و شنبه شمال خلیج‌فارس مواج است.

او درباره آب‌وهوای استان تهران هم گفت: فردا آسمان تهران نیمه‌ابری همراه با وزش باد خواهد بود.  بیشترین دمای تهران به ۱۹ درجه و کمترین آن به ۹درجه می رسد.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *