تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

افتتاح کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزارس فارس، جلسه فراکسیون راهبردی مجلس با موضوع بررسی و بیان مشکلات وارایه راهکار در حوزه علم و فناوری های نوین با حضور مسولان وزارتخانه های ارتباطات و صمت، شرکت های مطرح بخش خصوصی، اعضای فراکسیون و جمعی از نخبگان این حوزه، عصر امروز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

طی این جلسه کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات ذیل فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی افتتاح شد تا مشکلات و موانع موجود در فضای ICT که به حوزه قانونگذاری مرتبط است، مورد پیگیری قرار گیرد.

سید محمدرضا میرتاج الدینی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ریاست این فراکسیون را برعهده دارد و ریاست کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات فراکسیون راهبردی هم برعهده سهیل یحیی زاده خواهد بود.

در مراسم امروز نمایندگان اغلب بازیگران خصوصی و دولتی حوزه ICT کشور و نمایندگان کسب و کارهای خرد و کلان در این حوزه حضور داشتند. از جمله نماینده نیروهای مسلح، نماینده بانک مرکزی، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، نماینده شورای عالی انفورماتیک، نماینده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، عضو هیات مدیره ایرانسل، رئیس سندیکای صنعت مخابرات، نماینده همراه اول، نماینده وزارت صمت، نماینده انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی و نماینده مخابرات و بسیاری دیگر از نمایندگان بخش خصوصی که در این جلسه حضور داشتند.

در جلسه امروز حاضران از بخش خصوصی و دولتی نکات مورد نظر خود را بیان کردند و قرار شد که پیشنهادات خود برای اصلاح مشکلات بیان شده  را به کمیته ارایه دهند تا توسط این کمیته به طرح‌های کارشناسی تبدیل شده و در دستور کار مجلس قرار گیرد. 

مهم ترین دلیل تشکیل کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات در این فراکسیون، شنیدن مسائل و مشکلات و موانعی است که بازیگران این حوزه با آنها روبه رو هستند و دریافت پیشنهادهای آنها برای اصلاح قوانین و مقررات از طریق مجس است. 

از جمله مهم ترین مسائلی که قرار است در این کمیته بررسی شود، رسیدگی به وضعیت شبکه ارتباطی کشور در حوزه ثابت و سیار کشور، پرداخت الکترونیکی، VODها، پست، نظام صنفی رایانه‌ ای، فیبر و اینترنت، دیتاسنتر و اقتصاد دیجیتال است و رسیدگی به موضوعات مهم در این حوزه ها ایده شکل گیری این کمیته را کلید زده است.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *