تاریخ امروز:۲۴ مهر ۱۴۰۰

ادعای گاردین:/ اعتراض باشگاه‌های انگلیسی؛ چرا تسلیم سعودی شدید؟

کد خبر: ۱۷۸۴۵۶۸/۲۹

زمان: ۱۵:۱۶  
۱۴۰۰/۰۷/۱۷

بازدید: ۲,۰۶۶

ادعای گاردین:

۱۹ باشگاه انگلیسی از اتحادیه فوتبال این کشور درخواست برگزاری جلسه ای کرده اند تا اعتراض خود به خرید سهام نیوکاسل توسط سعودی ها را ابراز کنند.

به گزارش “ورزش سه”، سه روز پیش بود که اعلام شد صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی به ریاست بن سلمان ولیعهد این کشور، با قراردادی ۳۰۵ میلیون پوندی ۸۰ درصد سهام باشگاه نیوکاسل را خریداری کرده و مالک این باشگاه شده است.

 

 

 

 

این خبر موجی از شادی را میان هواداران نیوکاسل آورد و آنها بیرون ورزشگاه سنت جیمز پارک به جشن و پایکوبی هم پرداختند ولی در میان باشگاه های دیگر انگلیسی بازخورد مثبتی نداشت. سعودی ها ۱۸ ماه در تلاش بودند تا مالک نیوکاسل شوند و پس از دادن تضمین های لازم مبنی بر عدم دخالت حکومت سعودی موفق شدند امضای نهایی اتحادیه فوتبال انگلیس را بگیرند.

 

 

 

 

طبق ادعای نشریه گاردین، ۱۹ باشگاه انگلیسی تقاضای جلسه ای فوری کرده اند تا با سران اتحادیه در مورد اتفاق اخیر صحبت کنند. آنها معتقدند دیگر برای به هم زدن این قرارداد دیر شده ولی توضیح می خواهند که چرا این قضیه آنقدر دیر به اطلاع شان رسیده و اینکه چرا در نهایت تسلیم سعودی ها شده اند.

مارس گذشته نیز باشگاه های لیگ برتر به ریچارد مسترز مدیر اجرایی و گری هافمن رئیس لیگ برتر در مورد توافق نیوکاسل با سعودی ها اعتراض کرده بودند ولی این اعتراضات به جایی نرسید. انتظار می رود که نیوکاسل به تدریج تبدیل به منچسترسیتی یا پی اس جی جدید فوتبال اروپا شود.

 

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *