تاریخ امروز:۴ بهمن ۱۴۰۰

احداث ۱۵ واحد نیروگاهی توسط بخش خصوصی برای عبور از پیک برق ۱۴۰۱

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر دودابی نژاد معاون برنامه ریزی برق حرارتی در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران گفت: بر اساس قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی، بخش خصوصی محور تولید برق است و در حال حاضر بخش عمده برق کشور توسط بخش خصوصی تولید می‌شود که در حدود ۴۶ هزار مگاوات و معادل ۶۷ درصد ظرفیت تولید برق بخش حرارتی کشور است.

او با اشاره به حضور پرتعداد شرکت‌های بخش خصوصی در نمایشگاه صنعت برق، ادامه داد: ۳۸۱ واحد نیروگاه تولید برق حرارتی کشور توسط بخش خصوصی اداره می‌شود.

دودابی نژاد گفت: درحال حاضر عمده نیروگاه‌های بزرگ دارای کمتر از ۱۰ سال عمر، توسط بخش خصوصی اداره و مدیریت می‌شود.

معاون برنامه ریزی برق حرارتی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی و اقدام‌های صورت گرفته در بخش نیروگاهی اظهار کرد: در دولت سیزدهم مقرر شده تا ۸ هزار و ۶۴۳ مگاوات ظرفیت نیروگاهی توسط فعالان بخش خصوصی وارد مدار برق کشور شده و زمینه مشارکت بیش از پیش آن‌ها در این صنعت فراهم شود.

او در پایان تصریح کرد: برای عبور از پیک برق ۱۴۰۱ نیز احداث ۱۵ واحد نیروگاهی به ظرفیت ۲ هزار و ۷۹۲ مگاوات به بخش خصوصی واگذار شده که امید است با اتخاذ تدابیر لازم و همراهی همه ارکان مربوطه موانع استمرار و توسعه حضور بخش غیردولتی در این بخش رفع و سرمایه‌گذاران با یک محیط مساعد و جذاب اقتصادی رو به رو شوند.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *