تاریخ امروز:۸ اسفند ۱۳۹۹

۴۰ شرکت دانش‌بنیان به ارمنستان می‌رود تا بازار محصولات ایران‌ساخت را گسترش دهند

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،ارتباطات بین‌المللی یکی از ضروریات اولیه در فرآیند بین‌المللی شدن شرکت‌ها و صادرات محصولات و خدمات است. یکی از اقدامات موثر در این زمینه، حضور این شرکت‌ها در قالب هیات‌های تجاری در دیگر کشورها است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز یکی از حامیان این کار است و فضایی مناسب برای حضور آنها در سطح بین‌المللی فراهم کرده است.

آخرین روزهای بهمن‌ و اول اسفندماه سال جاری، یک هیات ۴۰ نفره تجاری از ایران به کشور ارمنستان می‌رود. این هیات فناور با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی به این کشور اعزام می‌شوند.

ارمنستان یکی از همسایگان شمالی ایران است و عمده روابط جاری بین دو کشور را می‌توان صادرات گاز ایران به ارمنستان و واردات برق از آن کشور دانست. دیگر پروژه اقتصادی مشترک میان دو کشور احداث دو کارخانه تولید برق آبی روی رود ارس در مرز دو کشور اشاره کرد. با توجه به ارتباطات دیرینه دو کشور، فضا برای توسعه بازار دوجانبه میان آنها فراهم است.

توسعه بازار دانش‌بنیان‌ها یکی از اهداف این سفر ۴ روزه است که با حضور مهدی قلعه‌نوی رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می‌شود.

انتهای پیام/


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *