تاریخ امروز:۸ اسفند ۱۳۹۹

۱۰۰ تا ۵۰۰ دستگاه کامیون در گمرک اسلام قلعه دچار حریق شدند

جواد هدایتی مدیر کل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه در ساعت ۱۲:۱۵ امروز یکی از تانکر‌های حامل مواد سوختی در پارکینگ قلعه اسلام در مرز افغانستان دچار انفجار شد که حریق آن به سایر کامیون‌ها و تانکر‌های سوختی سرایت کرد، گفت: ۴۰۰ دستگاه تانکر طعمه حریق شدند که احتمالا تعداد آ‌ها افزایش یابد.

مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری ادامه داد: با هماهنگی گمرک سعی کردیم بلافاصله مرز کشورمان را باز کنیم تا کامیون‌های ایرانی و افغان به ایران برگردند و از محل آتش‌سوزی فاصله بگیرند.


بیشتر بخوانید


هدایتی با بیان اینکه این سانحه در پارکینگ قلعه اسلام در خاک افغانستان رخ داد که این پارکینگ ظرفیت ۴۰۰ دستگاه کامیون و تانکر را دارد که اگر ظرفیت پر شده باشد احتمال آتش‌سوزی با ابعاد بالاتر وجود دارد، ادامه داد: از آنجایی که این سانحه در خاک افغانستان اتفاق افتاده اطلاعات دقیق‌تری نداریم و باید منتظر اطلاع‌رسانی از سوی مقامات افغانستان باشیم.

مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری با تاکید بر اینکه این سانحه تلنگری است تا متوجه خطرات تاخیر در تردد‌ها باشیم، بیان کرد: این اتفاق تلخ می‌تواند در هر یک از مرز‌های کشورمان رخ دهد به همین دلیل باید تاخیر در تردد‌های مرزی به حداقل برسد و تا زمانی که تشریفات گمرکی زمان‌بر باشد این تهدیدات در مرز‌ها وجود دارد.

او با اشاره به اینکه میزان آتش سوزی رو به افول است، افزود: کامیون‌های حمل سوخت و مواد سوختنی ایران و خارجی را به سرعت از مرز خارج کردیم و با توجه به آنکه سرعت سرایت آتش بالا است بنابراین کامیون‌های حمل مواد سوختنی را از محدوده خارج کرده‌ایم.

هدایتی با اشاره به اینکه بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ دستگاه کامیون دچار حریق شده و آسیب‌هایی به آن‌ها وارد شده است افزود: هنوز تعداد کامیون‌های ایرانی و یا رانندگان آن‌ها که در این حادثه دچار آسیب شده‌اند به ما اعلام نشده است.

مدیر کل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای اظهار کرد: منتظر ارائه اطلاعات جدید از سمت کشور افغانستان هستیم تا میزان خسارت‌های وارد شده مشخص شود.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *