تاریخ امروز:۱۱ اسفند ۱۳۹۹

یک وجب زمین اختصاصی در هیچ رشته‌ای در تهران نداریم/ عزیزی: فدراسیون گلف بدهی آنچنانی ندارد

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از تسنیم، حمید عزیزی در خصوص برگزاری چهارمین دوره مسابقات مینی‌گلف جام مدافعان سلامت اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که در هر ورزشی وجود دارد حفظ آمادگی بازیکنان از طریق برگزاری تمرینات اختصاصی و تمرینات هدفدار تیمی و نهایتاً برگزاری مسابقاتی است که آمادگی ورزشکاران محک بخورد و انگیزه آنها برای ارتقای مهارت حفظ شود. در این راستا سعی کردیم اقداماتی را انجام دهیم.

 

وی در ادامه افزود: چهارمین دوره جام مدافعان سلامت و گرامیداشت دهه فجر در همین راستا برگزار شد و حدود ۵۰ شرکت کننده از نقاط مختلف کشور در آن شرکت کردند. این مسابقه با میزبانی باشگاه مینیاتور و هیئت گلف شمیرانات برگزار و سعی کردیم به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با کرونا، مسابقات به صورت یک روزه انجام شود تا بحث اسکان وجود نداشته باشد و بازیکنان در معرض ابتلا به بیماری کرونا قرار نگیرند.

 

رئیس فدراسیون گلف تاکید کرد: این مسابقات در فضای باز برگزار می‌شود و ریسک ابتلا به کرونا در آن کاهش می‌یابد البته با توجه به این که عنوان جام مدافعان سلامت است باید به این نکته اشاره کنم که گلف یکی از دو- سه رشته‌ای است که سازمان جهانی بهداشت در ایام کرونا توصیه به انجام آن کرده است، رشته‌های تابعه گلف نیز مشمول این امر خواهند بود.

 

وی درخصوص دریافت بودجه از کمیته و وزارت ورزش تاکید کرد: اول باید ببینیم میزان بودجه ما در جداول وزارت ورزش چقدر است؟ وقتی به این موضوع پی ببریم که میزان بودجه چقدر است، بسیاری از سوالات پاسخ داده می‌شود. در سال ۹۹ و در جداول وزارت ورزش مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به عنوان بودجه گلف در نظر گرفته شده است. با توجه به بحث‌های مختلف و ماموریت‌های متنوع که بر عهده فدراسیون گلف است این عدد قابل توجهی نیست.

 

عزیزی تاکید کرد: با استفاده از این بودجه نمی‌توان شق‌القمر کرد.در سال‌های گذشته با استفاده از بودجه مختصری که از وزارت ورزش دریافت می‌کردیم مباحث جاری انجام می‌شد و بحث اعزام‌ها با تکیه از دریافت کمک از حامیان مالی بوده است. امسال سعی کردیم بودجه‌ای که از وزارت ورزش دریافت می‌کنیم را به صورت بهینه استفاده کنیم.مستحضرید که فدراسیون گلف اگر نگویم تنها فدراسیون، جزو معدود فدراسیون‌هایی است که بدهی آنچنانی در فضای پیرامونی ندارد.

وی در خصوص اینکه فدراسیون گلف در سال‌های گذشته بدهی سنگین مالیاتی داشته است، گفت: فدراسیون فقط مبلغ ۴میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از سال ۹۱ تا ۹۴ بدهی برای عملکرد، حقوق و تکلیفی جرایم ماده ۱۶۹ داشت. ارزش افزوده و مالیات سال‌های بعد نیز جدا از این بحث بود. ما تلاش کردیم با استفاده از همین بودجه‌هایی که دریافت می‌کردیم این موضوعات را حل و فصل کنیم و با توافقی که با سازمان مالیاتی داشتیم بدهی‌های پیرامونی را پرداخت کردیم و به حداقل رساندیم.

رئیس فدراسیون گلف یادآوری کرد: یکی از کمبود‌هایی که در فدراسیون گلف وجود دارد و آزار دهنده است، سرمایه انسانی است و ما در حوزه مربیگری، داوری، مدرسی و مارشالی دچار کمبود نیرو هستیم. تلاش کردیم با برگزاری کلاس‌های آموزشی و دوره‌های ارتقا و تقویت جامعه گلف، این موضوع را پوشش دهیم. از طرفی نزدیک به بیست و چهار آیین نامه تدوین و مابقی آیین نامه‌ها نیز به روز رسانی شده است. با استفاده از فرصت موجود و کم شدن مسابقات در زمان شیوع کرونا موضوعات ستادی را پیگیری گردیم.

 

عزیزی در ادامه تاکید کرد: باید کشور به سمتی برود که هر رشته حداقل یک زمین‌ اختصاصی داشته باشد تا فدراسیون بتواند ورزشکار و مربی پرورش دهد و رنکینگ خود را در آسیا و جهان بهبود دهد و در سطح بین المللی ادعای کسب مدال داشته باشد و در بازی‌های آسیایی و المپیک کمک حال کاروان ایران باشد و اینگونه نباشد که طی یکصد سال تنها متکی به چند رشته باشیم و چنانچه آسیبی متوجه آن رشته و ورزشکاران آن شود، همه زانوی غم بغل بگیریم که در المپیک بعد چه باید کرد.

 

وی افزود: ممکن است در فضای بین المللی برای حذف رشته‌هایی که کشور ما در آن قدرتمند است پیش بروند و ما باید رشته جایگزین تربیت کنیم اما سوال اینجاست که این آینده‌نگری کجا و چگونه باید لحاظ شود؟ یکی از اصلی‌ترین، بدوی‌ترین و آسان‌ترین راه‌ها این است که برای هر رشته یک زمین اختصاصی لحاظ و در اختیار فدراسیون قرار گیرد. ما هم‌ از این امر مستثنی نیستیم.

رئیس فدراسیون گلف با اشاره به اینکه این فدراسیون حتی یک وجب زمین اختصاصی در هیچ رشته‌ای در تهران ندارد، گفت: نداشتن زمین اختصاصی دست ما را بسته و نمی‌توانیم در امر آموزش اقدامات اساسی انجام دهیم هرچند ما با روش‌های گوناگون سعی می‌کنیم این مشکل را برطرف کنیم اما آنقدری که داشتن یک زمین می‌تواند در پرورش و تربیت استعدادها، نیروها و ورزشکاران موثر باشد، هیچ راهکار دیگری اثر بخش نیست.

ردیاب خودرو

اندروید باکس

اخبار علمی

پاوربانک ۱۵۰۰۰ میلی آمپر لندر مدل LD-1500

ردیاب خودرو لندر مدل LD-61R

ردیاب موتور سیکلت

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *