تاریخ امروز:۱۶ اسفند ۱۳۹۹

یک شرکت خلاق از پسماند خانوارها درآمدزایی ایجاد کرد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،آیدین خانکشی‌پور مدیرعامل شرکت خلاق توسعه کسب و کار شهر کوروش، گفت: این شرکت یک پلتفرم هوشمند مدیریت پسماند خشک ایجاد کرده است که به شکل واسط میان شهروندان، مدیریت شهری و پیمانکاران فعال در حوزه بازیافت عمل می‌کند.

مدیرعامل شرکت خلاق توسعه کسب و کار شهر کوروش، در ادامه افزود: پیش از این جمع‌آوری پسماند اوضاع چندان مشخصی نداشت و زمانی که شهروندان تماس می‌گرفتند معلوم نبود که پیمانکار برای جمع‌آوری پسماند چه روز و ساعتی مراجعه می‌کند. همچنین قیمت خرید از شهروندان چندان مشخص نبود و در صورت تحویل پسماند به غرفه‌های سطح شهر نیز غالباً به شهروندان، اقلامی مانند شامپو و امثال آن داده می‌شد.

این فعال صنایع نرم و خلاق ضمن توضیح روند شکل‌گیری این شرکت، گفت: در این پلتفرم به محض تماس شهروند، در یک زمان مشخص، پیمانکار به درب منازل مراجعه می‌کند و ضمن وزن کشی، پسماند خشک را تحویل می‌گیرد. مبلغ معادل این مقدار پسماند نیز در کیف پول خانواده‌ها، منظور می‌شود و آنها می‌توانند با استفاده از این اعتبار به راحتی از فروشگاه‌های معتبر خرید کنند.

خانکشی‌پور، با اشاره به ضرورت همکاری بیشتر نهادهای متولی مدیریت شهری گفت: بسیاری از این نهادها تمایل دارند که به همان شکل سنتی با پیمانکاران کار کنند و راغب نیستند که سازوکارهای خود را برای همکاری با پلتفرم‌ها تغییر دهند. از این رو از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری درخواست داریم، همانطور که در موارد مشابه بسیاری، از طریق رایزنی مشکلات کسب و کارهای نوآورانه را برطرف کرده است، با گفتگو با این سازمان‌ها کمک کند تا ما هم بتوانیم به فعالیت خدماتی خود ادامه دهیم و دامنه این کسب و کارها را گسترش دهیم.

به گفته وی، در حال حاضر هر خانوار می‌تواند با تحویل اقلامی مانند نان خشک، کاغذ، کارتن، بطری‌های پلاستیکی، نوشابه، فلزات و موارد دیگر در ماه، در حدود  ۲۰۰ هزار تومان، درآمد داشته باشد.

انتهای پیام/


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *