تاریخ امروز:۸ اسفند ۱۳۹۹

گوگل امکان انتقال اپلیکیشن را به Nearby Share اندروید اضافه کرد

گوگل علاوه بر قابلیت انتقال عکس،‌ فیلم و فایل، قابلیت انتقال اپلیکیشن‌های مختلف از طریق Nearby Share را به این ابزار اضافه کرد تا کاربران اندرویدی به راحتی بتوانند با سایر دستگاه‌های نزدیک تعامل داشته نیازی به استفاده از اپ‌های خطرناک نظیر «SHAREit» نداشته باشند.

سال گذشته میلادی، گوگل «Nearby Share» را که عملکردی مشابه اپل «Airdrop» دارد معرفی کرد. با کمک Nearby Share کاربران اندرویدی به راحتی می‌توانند به صورت اتصال بی‌سیم محتواهایی مانند عکس، فیلم و فایل را بین دو دستگاه در فاصله نزدیک به یکدیگر منتقل کنند.

IraniCard

اوایل آذرماه گفته شد که گوگل روی بروز سانی Nearby Share کار می‌کند تا امکان انتقال کامل اپلیکیشن‌ را از یک دستگاه به دستگاه‌های مجاور را نیز به آن اضافه کند. انتظار می‌رفت بروز رسانی این قابلیت زودتر در دسترس کاربران قرار بگیرد ولی با گذشت حدود دو ماه از زمانی که خبرهای مربوط به آن منتشر شد،‌ اکنون تنها برخی از کاربران اندرویدی در Nearby Share می‌توانند اپلیکیشن‌ها را نیز همچون عکس، فیلم و فایل منتقل کنند. هرچند انتظار می‌رود قابلیت جدید به زودی در دسترس همه کاربران اندرویدی قرار گیرد.

پیش از اینکه گوگل چنین قابلیتی را به Nearby Share اضافه کند، کاربران گزینه‌های دیگری همچون Files Go گوگل را در اختیار داشتند تا به کمک آن بتوانند برنامه‌ها را به از دستگاهی به دستگاه دیگر منتقل کنند.

با این حال صدها میلیون کاربر در سراسر دنیا نیز هنوز از اپ SHAREit برای اینکار استفاده می‌کنند که حاوی آسیب‌پذیری‌های خطرناکی است. قابلیت جدید Nearby Share، انتقال‌ اپلیکیشن‌ها و حتی فایل‌ها را سریع‌تر و راحت‌تر انجام می‌دهد و بی‌شک می‌تواند تجربه کاربری بهتری را در اختیار کاربران قرار دهد.

در واقع انتقال فایل‌ها، عکس‌ها و اپلیکیشن‌ها با استفاده از Nearby Share کار بسیار ساده‌ای است و تعامل بین کاربران را ساده‌تر کرده است. با توجه به اینکه فعلا تنها برخی کاربران بروز رسانی را دریافت کرده و به ابزار جدید دسترسی دارند، باید ببینیم بقیه کاربران اندرویدی چه زمانی می‌توانند از آن استفاده کنند.

خرید اندروید باکس

ردیاب خودرو

محصولات لندر

فید

ردیاب لندر

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *