تاریخ امروز:۸ اسفند ۱۳۹۹

گوگل اطلاعات معترضان قتل جورج فلوید را برای شناسایی در اختیار پلیس آمریکا قرار داد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از گیزمودو، در ماه می گذشته و بعد از خشونت بی سابقه پلیس مینیاپولیس بر علیه یک سیاه پوست به نام جرج فلوید که منجر به مرگ وی شد، اعتراض‌های گسترده در شهرهای مختلف آمریکا رخ داد. حالا مشخص شده گوگل برای کمک به پلیس به منظور شناسایی معترضان، خدمات مدنظر نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ایالات متحده را به آنان ارائه کرده است.

پلیس به خصوص از اطلاعات موقعیت مکانی کاربران گوگل برای شناسایی معترضانی استفاده کرده که در اطراف فروشگاه آئوتوزون در مینیاپولیس دست به اعتراض زده بودند. این اعتراض‌ها منجر به خشونت گسترده شده بود. در عین حال پلیس از این طریق اطلاعات مربوط به موقعیت جغرافیایی تمامی افرادی که در این منطقه ساکن بوده یا در آن رفت و آمد داشته‌اند را جمع‌آوری کرده و به این مساله توجهی نداشته که آیا افراد یادشده در خشونت‌ها دخالت داشته‌اند یا خیر.

پلیس مدعی است افرادی که در این منطقه دست به تخریب و خشونت زده اند، وابسته به یک گروه افراطی و نژادپرست حامی برتری سفیدپوستان بوده‌اند و تلاش داشته‌اند تنش‌های نژادی را تشدید کنند. در عین حال بررسی‌ها حاکیست برخی افرادی که اطلاعات موقعیت مکانی آنها توسط گوگل به پلیس داده شده، هیچ دخالتی در خشونت‌ها نداشته و حتی در تظاهرات شرکت نداشته‌اند. یکی از این افراد سعید عبداللهی از ساکنان مینیاپولیس است که گوگل با ارسالی ایمیلی برای وی به او اطلاع داده که اطلاعات حساب کاربری وی به درخواست پلیس تحویل آنان شده است.

عبداللهی تاکید کرده که هیچ نقشی در خشونت‌های مینیاپولیس نداشته و تنها در زمان عبور از محل وقوع خشونت‌ها از رخدادها فیلم برداری کرده است. گوگل فعلاً در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.

انتهای پیام /

https://gizmodo.com/minneapolis-cops-reportedly-used-google-location-data-t-۱۸۴۶۲۱۷۵۶۳


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *