تاریخ امروز:۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

گازرسانی به ۶ هزار مشترک صنعتی در سال ۹۹

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، حسن منتظر تربتی، معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، در نخستین جلسه هیئت مدیره این شرکت در سال جدید، گفت: در سال ۱۳۹۹، علی رغم همه نگرانی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و تامین منابع مالی، خوشبختانه با تلاش همه دوستان و همکاران، کرونا در مجموعه صنعت گاز مدیریت شد، ضمن آن که به لحاظ منابع مالی نیز، یکی از سال‌های بسیار خوب را در بحث انضباط و تامین به موقع منابع مالی داشتیم.

او اظهار کرد: با توجه به شرایط تحریم، تلاش کردیم پروژه‌ها و فعالیت‌های خود را در همه بخش‌ها بدون وابستگی به منابع دولتی به موقع و با سربلندی انجام دهیم، تلاشی که به‌عنوان یک استراتژی، باید در حفظ آن بکوشیم.

معاون وزیر نفت در امور گاز، ادامه داد: این در حالی است که سال گذشته، ۶ هزار مشترک صنعتی نیز تحت پوشش گازرسانی قرار گرفتند که از این تعداد، سه هزار و ۳۲۰ واحد صنعتی از طریق بند «ق» گازدار شدند.


بیشتر بخوانید


ضریب نفوذ گاز در جمعیت شهری و روستایی به بیش از ۹۵ درصد رسید

او تصریح کرد: همچنین در سال گذشته، پروژه‌های گازرسانی به دو هزار و ۹۱۳ روستا و ۲۳ شهر را به بهره برداری رساندیم و به این ترتیب، ضریب نفوذ گاز در جمعیت شهری و روستایی به بیش از ۹۵ درصد رسید.

تربتی در ادامه افزود: خوشبختانه در حال حاضر، پروژه گازرسانی به چهار هزار روستا به همراه پروژه‌های فعال دیگری در دست اجرا داریم که باید تلاش کنیم آن‌ها را با شتاب بیشتر و در موعد مقرر خود به بهره‌برداری برسانیم تا موضوع گازرسانی در بخش روستایی هم به طور کامل محقق شود.

او در ادامه سخنان خود درباره شعار سال، گفت: با توجه به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها»، ما نیز باید در راستای تحقق شعار سال برنامه‌های مهم و ویژه‌ای را مشخص، پیگیری و در طول سال دنبال کنیم.

تربتی در پایان به انتخابات امسال نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به نزدیکی انتخابات و تغییر دولت، باید این مسئله را مد نظر داشته باشیم که چه در دولت گذشته و چه در دولت جدید، وظیفه‌ای که بر عهده ما قرار دارد، تامین انرژی کشور، گرم کردن خانه‌های مردم و کمک به اقتصاد کشور است که در این راستا، باید همه تلاش کنیم تا برنامه‌های از پیش تعیین شده را به موقع انجام دهیم و زمستان راحت و آسانی را پیش رو داشته باشیم.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *