تاریخ امروز:۳۱ فروردین ۱۴۰۰

کنگره آمریکا به دنبال نتایج تحقیقات فیس‌بوک، گوگل و توییتر در مورد سلامت روانی کودکان

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از ان دی تی وی، تاثیر استفاده از شبکه های اجتماعی بر روی سلامت روان کودکان از جمله موضوع های جنجال برانگیز و نگران کننده است و بسیاری از والدین و معلمان در مورد اثرات خطرناک استفاده طولانی مدت از شبکه های اجتماعی آمریکایی بر روی کودکان اظهار نگرانی کرده اند. شبکه های اجتماعی یاد شده در این زمینه تحقیقات داخلی انجام داده اند، اما نتایج آنها را افشا نکرده اند.

حالا به درخواست کنگره نتایج پژوهش های یادشده در اختیار نمایندگان قرار می گیرد. این درخواست خدمات ویژه یوتیوب برای کودکان و نیز اینستگرام را نیز در بر می گیرد. درخواست یادشده از سوی چهار نماینده جمهوری خواه کنگره مطرح شده است.

هفته گذشته جلسه استماع مشترکی با حضور اعضای دوکمیته فرعی انرژی و بازرگانی کنگره برگزار شد که در آنها مدیران فیس بوک، توییتر و گوگل در مورد رویه های رسیدگی به محتوای خود پس از حمله طرفداران ترامپ به کنگره آمریکا توضیح دادند.

در این جلسه یکی از نمایندگان به نام کتی مک موریس راجرز از مدیران مذکور پرسید آیا در مورد تاثیر استفاده از شبکه های اجتماعی خود بر روی سلامت روانی کودکان تحقیقاتی انجام داده اند یا خیر. به دنبال پاسخ مثبت مدیران فیس بوک و گوگل در این زمینه نمایندگان یادشده خواستار دریافت جزئیات تحقیقات مذکور شدند. جک دورسی مدیر توییتر هرگونه بررسی در این زمینه را رد کرد.

انتهای پیام/


پاوربانک

اخبار جدید

پدیاتک

ردیاب خودرو لندر LD-61R

ردیاب خودرو

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *