تاریخ امروز:۲۸ دی ۱۴۰۰

کمک‌های معیشتی بنیاد مستضعفان به اقشار ضعیف کشور به ۷۷۰ میلیارد تومان رسید

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان از  تخصیص ۵۰ میلیارد تومان برای تامین بسته های معیشتی در پنجمین مرحله طرح کمک های مومنانه طی هفته گذشته از سوی بنیاد مستضعفان خبر داد و گفت:  از ابتدای اجرای طرح مومنانه در اردیبهشت ماه سال گذشته تا امروز که پنجمین مرحله از این طرح در حال اجراست، مبلغ ۷۷۰ میلیارد تومان برای تامین بسته های معیشتی اختصاص داده شده است.

 

این مقام مسئول گفت: در هفته گذشته و به دنبال اجرای مرحله پنجم کمک‌های مومنانه به اقشار ضعیف جامعه، بنیاد مستضعفان با اختصاص ۵۰ میلیارد تومان دیگر، تامین ۱۰۰ هزار بسته معیشتی را عهده دار شد.

فتاح ادامه داد: بخشی از این بسته‌های معیشتی شامل اقلامی همچون برنج، حبوبات و … است و بخش دیگری از این بسته ها، کارت‌های خرید ۵۰۰ هزار تومانی می‌باشد که قرار است توسط کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی، گروه‌های جهادی و مساجد، در اختیار مددجویان نهاد‌های حمایتی و سایر اقشار ضعیفی که فاقد پوشش حمایتی هستند قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان تا امروز بالغ بر ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بسته معیشتی در قالب ۵ مرحله از طرح کمک‌های مومنانه در اختیار اقشار ضعیف جامعه قرار داده است افزود: از ماه رمضان سال گذشته و همزمان با شیوع کرونا در کشور، رهبر انقلاب بر اجرای طرح مواسات تاکید فرمودند و بر همین اساس بنیاد مستضعفان هماهنگ با سایر نهاد‌های انقلابی، وارد عمل شد و نخستین مرحله از این طرح را در اردیبهشت ماه ۹۸، آغاز کرد.

او افزود: بنیاد مستضعفان از ابتدای طرح مومنانه تا امروز که پنجمین مرحله از این طرح در حال اجرا است، مبلغ ۷۷۰ میلیارد تومان را برای تامین بسته‌های معیشتی اختصاص داده است و ارزش هریک از این بسته‌ها در ابتدا ۲۰۰ هزار تومان بود و امروز ارزش هریک از بسته‌ها به ۵۰۰ هزار تومان ارتقاء پیدا کرد.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه این بنیاد علاوه بر کمک‌های معیشتی، برای درمان و پیشگیری از شیوع کرونا، مبالغ قابل توجهی را اختصاص داده است، گفت: جدای از اختصاص اعتبار برای بسته‌های معیشتی، بنیاد مستضعفان از ابتدای شیوع کرونا تا امروز تلاش کرده تا با توجه به نیاز کشور، اعتباراتی را برای تامین نیاز‌های بخش‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان در نظر بگیرد و بر همین اساس در ۲ هفته گذشته نیز با توجه نیاز سیستم درمان کشور به دستگاه‌های اکسیژن ساز، مبلغ ۷۹ میلیارد تومان را برای خرید این تجهیزات اختصاص داد.

وی بیان کرد: همچنین طی هفته گذشته بنیاد مستضعفان برای کمک به تامین هزینه‌های دارویی بیماران مبتلا به کرونا که تحت پوشش نهاد‌های حمایتی و اقشار ضعیف فاقد پوشش حمایتی بودند، مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان را تخصیص داد.

 انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *