تاریخ امروز:۲۷ دی ۱۴۰۰

کاهش ۱۹.۳ درصدی نرخ تورم کالا‌های صادراتی در بهار ۱۴۰۰

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مرکز آمار در پایان هر فصل نرخ تورم کالا‌های صادراتی و وارداتی را اعلام می‌کند که بر این اساس نرخ تورم کالا‌های صادراتی مبتنی بر داده‌های ریالی در بهار امسال نسبت به فصل قبل ۱۳.۷ درصد بوده است که در مقایسه با تورم فصلی زمستان سال گذشته که برابر با ٣٣.٠ درصد بود، حدود ١٩.٣ واحد درصد کاهش داشته است.

همچنین نرخ تورم کالا‌های صادراتی مبتنی بر داده­‌های دلاری نیز در بهار ١٤٠٠ نسبت به فصل قبل، ٣.٣ درصد است و در مقایسه با تورم فصلی زمستان ١٣٩٩ که برابر با ٧.٢ درصد بود، حدود ٣.٨ واحد درصد کاهش داشته است.

در گروه­‌های اصلی کمترین نرخ تورم فصلی در بخش ریالی مربوط به گروه «مروارید طبیعی یا پرورده، سنگ­‌های گرانبها یا نیمه گرانبها و…» با ۰.۲ درصد و بیشترین نرخ مربوط به گروه «آلات و دستگاه­‌های اپتیک، عکاسی، سینماتوگرافی و …» با ٦٩.٤ درصد است.

همچنین بیشترین کاهش مربوط به گروه «مواد پلاستیکی و اشیاء ساخته شده از این مواد و…» با منفی ۱.۵ درصد است.

 تورم نقطه به نقطه کالای صادراتی

نرخ تورم نقطه به نقطه کالا‌های صادراتی مبتنی بر داده­‌های ریالی در بهار ١٤٠٠ نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٩٣.۱ درصد است و در مقایسه با تورم نقطه به نقطه زمستان ١٣٩٩ که برابر با ٢٢٩.٨ درصد بود ٣٦.٨ واحد درصد کاهش داشته است.

همچنین تغییرات شاخص قیمت کالا‌های صادراتی مبتنی بر داده­‌های دلاری در بهار امسال نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٢.٧ درصد است و در مقایسه با تورم نقطه به نقطه زمستان ١٣٩٩ که برابر با ٧.٨ درصد بود ٤.٩ واحد درصد افزایش داشته است.

در گروه­‌های کمترین نرخ تورم نقطه به نقطه در بخش ریالی مربوط به گروه «مواد پلاستیکی و اشیاء ساخته شده از این مواد و …» با ٦٠.۲ درصد و بیشترین نرخ مربوط به گروه «آلات و دستگاه­‌های اپتیک، عکاسی، سینماتوگرافی و…» با ٤١٧.٨ درصد است.

تورم سالیانه کالای صادراتی

نرخ تورم کالا‌های صادراتی مبتنی بر داده­‌های ریالی در چهار فصل منتهی به بهار ١٤٠٠ برابر با ١٩۳.۹ درصد بوده است و در مقایسه با تورم سالیانه زمستان ١٣٩٩ که برابر با ١٧٢.٢ درصدبود ٢١.٧ واحد درصد افزایش داشته است. نرخ تورم کالا‌های صادراتی مبتنی بر داده­‌های دلاری در چهار فصل منتهی به بهار ١٤٠٠ برابر با ٦.٩ درصد بوده است و در مقایسه با تورم سالیانه زمستان ١٣٩٩ که برابر با ٢.٨ درصد بود حدود ٤.١ واحد درصد افزایش داشته است.

در گروه­‌های اصلی کمترین نرخ تورم سالانه در بخش ریالی مربوط به گروه «مواد پلاستیکی و اشیاء ساخته شده از این مواد و …» با ٦٩.۲ درصد و بیشترین نرخ مربوط به گروه «ماشین آلات و وسایل مکانیکی، ادوات برقی، اجزاء و قطعات آن­ها و …» با ٤٨٩.٨ درصد است.

انتهای پیام/

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *