تاریخ امروز:۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

پسکرانه بنادر؛ باید به محل فعالیت هاى تولیدى تبدیل شود/ سازمان بنادر در صف مقدم فعالیت‌هاى اقتصادى کشور

 به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبى یوسفى رئیس کمیته بنادر و دریانوردى با اشاره به شعار سال ۱۴۰۰ مبنى بر”تولید، پشتیبانى‌ها و موانع زدایى‌ها”، اظهار کرد: به صراحت باید اعلام کرد که سازمان بنادر و دریانوردى؛ در صف مقدم قرار دارد و چه در حوزه بندرى و چه در حوزه دریایى نقش بسزایى در بهبود وضعیت اقتصادى کشور خواهد داشت.

او ادامه داد: تولید در پسکرانه بنادر نیازمند تغییر نگاه است و باید به صورت ویژه در زمینه برنامه ریزى، زیرساخت‌ها، امکانات و تجهیزات در بنادر اقدام کرد تا در این راستا به اهداف ترسیم شده دست پیدا کنیم.

 

رئیس کمیته بنادر و دریانوردى  با تاکید بر اینکه باید با اصلاح نگاه، پشتیبانى، حمایت، ارائه تسهیلات، رفع موانع و اصلاح قوانین به سمت تکمیل زنجیره ارزش افزوده در پسکرانه بنادر حرکت کنیم، عنوان کرد: بنادر نباید محلى براى دپوى کالا باشند، بلکه آن‌ها هماهنگ کننده صادرات و واردات هستند و باید مجموعه‌هاى تصمیم گیر نظیر وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزى و بانک مرکزى  شرایط بهتر و مطلوب ترى را در بخش تولید رقم بزنند.

 

یوسفى ادامه داد: دپوى کالا عملا افزایش قیمت براى مصرف کننده را به همراه دارد و نیازمند آن هستیم که از نگاه سنتى فاصله بگیریم و با ایجاد فعالیت‌هاى ارزش افزوده‌اى و تولیدى در پسکرانه بنادر آن‌ها را به محلى براى رونق اقتصادى کشور تبدیل کنیم. 

 

او با اشاره به اینکه باید از ظرفیت بخش خصوصى به منظور تکمیل زنجیره تولید و تبدیل مواد خام به مواد مصرفى نهایى استفاده کرد، گفت: تنها راهکار ما این است که در بخش صادرات به خودکفایى برسیم و در چشم اندازهاى توسعه‌اى کشور،  پایانه‌هاى صادراتى داشته باشیم.

 

رئیس کمیته بنادر و دریانوردى  با بیان اینکه ایجاد فرصت براى بخش خصوصى باید در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: ضرورت دارد، تخلیه و بارگیرى مدرن داشته باشیم و از تجهیزات و امکانات مدرن در بنادر بهره ببریم و بتوانیم علاوه بر افزایش سرعت تخلیه و بارگیرى، به کاهش دموراژ کمک کنیم.

 

یوسفى با تاکید بر اینکه با کمبود قانون مواجه نیستیم بلکه تورم قانون داریم، تصریح کرد: مجلس شوراى اسلامى به عنوان تصمیم ساز و تصمیم‌گیر در حوزه قانونگذارى و مانع زدایى مى‌تواند کمک شایانى به موانع زدایى‌ها در حوزه تولید داشته باشد.

 افزود: باید دستگاه‌هاى اجرایى و دولتى به عنوان مجرى که عملا ٩٠ درصد منابع و نیروهاى انسانى را در اختیار دارند، موانع تولید را اعلام کنند تا با اصلاح و حذف قوانین، شاهد پالایش قوانینى باشیم که در حوزه تولید ایجاد مانع کرده‌اند.

انتهای پیام/

پاوربانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر

پخش کننده موسیقی لندر

تکنولوژی

خبر

مجله یک

ردیاب لندر LD-61R

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *